Harçlık Avansı Nakite Çevirme Yöntemleri (2020)


Devlet, üniversite öğrencilerini ekonomik açıdan desteklemek için öğrenim kredi ve burs programları uygulamaktadır.

harçlık avansı nakite çevirme yöntemleri 2019

harçlık avansı nakite çevirme yöntemleri 2020

Aylık asgari ücretin 3/1’i kadar destek alan öğrenciler, aynı zamanda bir sonraki ayın ödeneğinden de kullanabilmekte. Harçlık avans olarak adlandırılan bu durum sadece pos cihazı üzerinden yapılan alışverişlerde geçerli olmakta. Hal böyle olunca bazı öğrenciler harçlık avans üzerinden hakları olan bakiyeyi nakit olarak almak istemektedirler.

Harçlık Avansı Nakde Çevirme Yolları

2020 yılı içerisinde üniversite öğrencileri 500 TL öğrenim kredisi, bursu almışlardır. Bir sonraki aydan harçlık avans kullanmak isteyen öğrenciler, hak ettikleri bursun ya da kredinin sadecce 500 TL’lik kısmını kullanabilmektedirler. Ekonomik olarak zor durumda kalan öğrenciler, nakit ihtiyaçlarını harçlık avanstan karşılamak istemeleri durumunda bu işlemi yapacak merkez, nokta arayışında bulunurlar.

 

Birçok öğrenci, harçlık avansı nakde çevirme yöntemi olarak yıllardır kuyumcuları kullanmaktadırlar.  Alış fiyatı üzerinden çeyrek altın alan öğrenciler, farklı bir kuyumcuda satış fiyatı üzerinden aldığı altını rahat bir şekilde satabilmektedir. Bu işlem sonucunda ortalama olarak 15 ile 20 TL arasında bir komisyon, zarar ödemek durumunda kalacağınızı da belirtmek isterim.


Kuyumcuların alım ve satım fiyatı arasındaki farkın fazla olduğunu düşünen kişiler için de alternatif çözüm önerileri paylaşabiliriz. Çevrenizde bulunan market, restoran gibi merkezler ile anlaşarak pos cihazı üzerinden çekeceğiniz nakit avans karşılığında nakit para alabilirsiniz. Birçok işletme, gelen bu teklifleri %3 komisyon karşılığında yerine getirmektedir.

 

 

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...