Halkbank Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları 2022


Türkiye Cumhuriyetine ait olan bankalar arasında yer alan Halkbank, milyonlarca kişinin bireysel ve kurumsal bankacılık işlemleri konusundaki tercihlerini karşılamaktadır.

halkbank vadeli mevduat hesabı faiz oranları 2019

halkbank vadeli mevduat hesabı faiz oranları 2019

86 yıllık geçmişi sayesinde müşterileri üzerinde yüksek prestij ve güven kazanan banka, mevduat hesapları konusunda da vermiş olduğu yüksek faiz oranları ile ön plana çıkıyor.

 

Halkbank, mevduat hesabı açma konusunda müşterilerini internet ve mobil bankacılık üzerine yönlendirmektedir. İşte Halkbank tarafından 2019 yılı boyunca geçerli olan vadeli mevduat faiz oranları;

  • Sadece e-Mevduat üzerinden hesap açımına izin veren banka, 28-31 gün vadesi bulunan hesapları %16,25 oranında faiz geliri sunmaktadır.
  • Bununla beraber 32-180 günlük vadeli hesaplar için %16,50 faiz oranı verilirken,
  • 181-364 gün vadesi bulunan hesaplara %16,75 oranında faiz tanımlanmaktadır.

Halkbank Overnight (Gece) Faiz Oranları


Ayrıca Halkbank overnight adı altında şubeden yapılacak başvurularda mevduat hesabı başvurularında %21,50 gecelik faiz oranı sağlamaktadır. Yapılacak olan EFT’lerin de ücretsiz olduğu belirtilmiştir.

Buna ek olarak şubeden 100 Bin TL ve üzeri tutarlar için yapılacak başvurular için, 32 günlük vadeli hesap faiz oranları %26 olarak belirlenmiştir.

Faiz oranları maksimum 100,000 TL’ye kadar olan birikimler için verilmiştir. Bu tutarın yükseltilmesi durumunda faiz oranlarında değişiklikler meydana geleceğini de belirtelim.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...