Halkbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020


4 kamu bankasından birisi olan Halkbank, kurulduğu ilk yıllarda küçük ve orta ölçekli işletmeler başta olmak üzere sanayicileri desteklemek amacına sahipti.

halkbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

halkbank havale – eft – hesap işletim ücreti 2020

(Bu yazı 07.07.2019 tarihinde güncellenmiştir.) Zaman içerisinde kurumsal müşterilerinin yanı sıra bireysel müşterilerde elde eden banka, kısa zamanda dünya standartlarına ulaşmayı başarmıştır. Hem bireysel hem de kurumsal firmalar ile çalışan banka, bünyesinde yapılan işlemler için komisyon ücretleri almaktadır. Bu yazımız içerisinde Halkbank müşterilerinden tahsil edilen işlem ücretlerinden bahsetmeye çalışacağız.

 

Halkbank Havale Ücreti 2020

Halkbank müşterileri, Havale yamak için şube kanalını kullanmak isterler ise 26 TL, internet ve mobil bankacılık seçeneğini kullanırlar ise 1,90 TL ücret öderler. Çağrı merkezi üzerinden havale yapmak istemeleri durumunda ise 4,29 TL ödeme yapmak durumundadırlar.

Halkbank EFT Ücreti 2020

EFT göndermek isteyen Halkbank müşterileri; şube üzerinden yapacakları işlemler için 53 TL,  internet ve mobil bankacılık üzerinden yapacakları işlemler için 4,29 TL, Çağrı merkezini kullanmak istemeleri durumunda ise 6,19 TL ücret ödemek durumundadırlar.


Halkbank Hesap İşletim Ücreti 2020

Halkbank, prosedürleri gereği her müşterisinden aylık hesap işletim ücreti almaktadır. Aylık 6,50 TL alınan ücret, yıl sonunda hesaplara 78 TL olarak yansımaktadır.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*