Halkbank 10.000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sonucu


1933 yılında, 2384 sayılı kanun çerçevesinde temelleri atılan Halkbank, 23 Mayıs 1938’de faaliyetlerine başladı. O tarihten bugüne, bir an bile olsun halka hizmet vermeye ara vermeyen Halkbank, hali hazırda Türkiye’de hizmetlerini sürdüren 3 kamu bankasından biri durumunda. Halkbank’tan ihtiyaç kredisi almak isteyen bireyler, günlük hayatlarına ara vermeden başvurularını gerçekleştirebileceği gibi bu hizmeti üç farklı şekilde gerçekleştirebiliyorlar.

Halkbank 10.000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Halkbank 10.000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Halkbank 10.000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank 10.000 TL kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, bu başvuruyu gerçekleştirebileceğiniz şube, mobil bankacılık ve internet bankacılığı kanallarını kullanabilirsiniz. Şubeye gidemiyorsanız, günün 24 saati ve haftanın 7 günü hizmete açık olan mobil bankacılık ile internet bankacılığı ürünlerini tercih edebilirsiniz. Mobil Bankacılık kredi başvuruları yalnızca Halkbank müşterileri için uygun iken, Halkbank İnternet Bankacılığına ait www.halkbank.com.tr adresi üzerinden aşağıda paylaştığımız linkler aracılığı ile Halkbank müşterisi olmasanız dahi kredi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz;

Halkbank 10.000 TL kredi başvurusu gerçekleştirmek için paylaştığımız linkler üzerinden, iki farklı ihtiyaç kredisine başvuru gerçekleştirebiliyorsunuz. İlk link üzerinden yönlendirileceğiniz sayfa, sizleri Halkbank Bireysel İhtiyaç Kredisi paketine yönlendirirken, ikinci link üzerinden Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’ne yönlendiriliyorsunuz. Kredi detayları ise şu şekilde;

Halkbank Bireysel İhtiyaç Kredisi

Halkbank’ın normal olarak müşterilerine verdiği krediyle kampanyalı krediyi karşılaştıracak olursak aradaki ödeme farkını görmüş olacaksınız.

  • Oran %1,07
  • Vade 1-60 Ay
  • Kullanılabilen kredi tutarı 1.000 TL – 50.000 TL

Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi

  • Oran %0,49
  • Vade 6-36 Ay
  • Kullanılabilen kredi tutarı 3.000 – 10.000 TL

Yukarıdaki tabloda belirtilen faiz oranları ve kullanım tutarları göz önüne alındığında, Temel Destek Kredisi faiz olarak daha avantajlı iken, bireysel ihtiyaç kredisi ise kullanılabilen miktar açısından daha avantajlı. Eğer Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi kullanma niyetiniz var ise bu durumda hane halkı gelirinin 5.000 TL’yi geçmemesi gerektiği de ön şartlar arasında yer alıyor.


 

Halkbank 10.000 TL Kredi Başvurusu Sorgulama

Halkbank 10.000 TL kredi başvuru süreci, başvuru kanalına bağlı olarak birkaç dakika ile 48 saat aralığında değişkenlik gösteriyor. Sonucu öğrenmek için de yine başvuru kanalları ya da bankanın bildiri yaptığı iletişim araçlarını takip edebilirsiniz. Söz konusu başvurunuzun sorgulama işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız, şube başvurularında birkaç dakika içinde bireysel müşteri uzmanı, internet bankacılığı müşterisi olmadan yapılan internet başvurularında SMS ve E-posta, Halkbank müşterisi iseniz, Halkbank Mobil Bankacılık Uygulaması üzerinden sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Halkbank müşterisi olmayan ve internet üzerinden başvuru gerçekleştiren bireylerin, kredi güncel durumu şu adres üzerinden sorgulanabiliyor;

https://sube.halkbank.com.tr/InternetBankingHost/CreditAppealNonBanking

 

Halkbank 10.000 TL Kredi Başvurusu Kullanma

Başvuru sürecini gerçekleştirdiğiniz, onay aldığınız ve kredi kullanımı için gerekli evrakları ibraz ettiğiniz şube işlemlerinde, Halkbank 10.000 TL kredi başvurusu sonrası, müşteri temsilcisi gerekli prosedürleri başlatacaktır. Bu prosedürler gereği, krediyi kullanabilmeniz için bir Halkbank hesabı sahibi olmanız gerektiğinden, yapılacak ilk işlem hesap açma sözleşmesi imzalamak ve bir Halkbank hesabına sahip olmaktır. Öncelikli işlem için tarafınıza Halkbank Kredi Hesabı tanımlanırken, bu hesap bir vadesiz TL hesabına bağlanacak ve 10.000 TL hesabınıza aktarılacaktır.

Halkbank Mobil ve İnternet Bankacılık kanalları üzerinden gerçekleştirilen başvurularınız sonrası, krediniz onay aldı ise bu durumda başvuru yaptığınız Halkbank Mobil Uygulaması ya da Halkbank İnternet Bankacılığı giriş ekranından, hesabınıza erişmeniz gerekiyor. Bu girişi sağlamak ve tarafınıza gelen bildirim üzerinden krediye onay vermeniz ise ikinci aşama. Vermiş olduğunuz onay ve elektronik olarak gerçekleştirilen teyit işlemleri sonrası, Halkbank tarafından 10.000 TL’niz hesabınıza yatırılacak ve kullanıma uygun hale getirilecektir. Kredi kullanımınız sonrası, her ay kredi geri ödeme tarihlerinde taksitlerinizi ödemeyebilirsiniz.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

hayvancılık hibe destekleri 2019

Hayvancılık Hibe Destekleri 2019 (Faizsiz Kredi)

Ülkemiz hayvan yetiştiriciliğine oldukça uygun bir coğrafyaya sahip olmasına karşın istenilen verimliliği bir türlü yakalayamamıştır. ...