Girişimcilere Kredi Veren Bankalar


Son yıllarda devlet tarafından verilen destekler ve örnek olan kişiler sayesinde, girişimciliğin hızlı bir şekilde yayıldığını söyleyebiliriz. Birbirinden farklı alanlarda yeni icatlar ya da gelişmiş olan ürünlerle gündeme gelen kişiler, yeni girişimcilere ise her şeyden önce finansman konusunu çözmelerini tavsiye etmektedirler.

girişimcilere kredi veren bankalar

girişimcilere kredi veren bankalar

Çünkü, özellikle sıfırdan başlanan bir çalışmada, prototip oluşturulması ya da üretime geçilebilmesi açısından, bazı teknolojik koşulların ve kurumsal kimliğin oluşturulması için ciddi bir finansmana ihtiyaç duyulmaktadır. Girişimin ilk etabında bu ihtiyaçlar çok fazla kendini belli etmese de, ilerleyen günlerde çok ciddi bir durum haline gelecektir.

Girişimcilerin bu sorunlarına son vermek adına hamle yapan bankalardan birisi olan Türkiye Ekonomi Bankası, işletmesini kuran ve kuruluş tarihinden itibaren bir yıldan fazla süre geçmemiş olan işletmelere, 50 bin lira için teminatsız, 100 bin liraya kadar da teminatlı bir şekilde kredi vermektedir.

 

Çekilecek olan tutara göre farklı faiz oranları sunulacak olan bu işlemlerde, vade süresi ise 36 aya kadar sürmektedir. Çekilen kredi ile lokanta, kafe, atölye ya da mağaza gibi alanlarda işlem yapabileceğiniz gibi, yeni bir şube açmak ya da yurtdışından teknolojik ürünler ya da sizin sektörünüz ile alakalı eğitim seminerlerine katılabileceksiniz. Kredi için başvuru şartları arasında, ilk olarak işletmenin resmi bir şekilde yürürlükte olması gerekmektedir. Bundan dolayı vergi levhası, banka tarafından talep edilecektir.


Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

vakıfbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Vakıfbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Vakıfbank, kamuya ait bir banka olmasından dolayı her yıl milyonlarca kişinin bankacılık işlemlerini yerine getirmeye ...