Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar


Kredi ya da kredi kartı alabilmek için gereken en temel şart, bankaya gelir durumumuzu gösteren belgeyi teslim edebilmemizdir. Bu şart tamamlanamadığı durumlarda hiçbir şekilde onay alamadığımız başvurularımızda, bazı bankalar bizlere yardımcı olmaktadır.

gelir belgesiz kredi veren bankalar

gelir belgesiz kredi veren bankalar

Eğer daha önce çalıştığınız halde şimdi bir işiniz yoksa ve çalıştığınız dönemde bankada bulunan bir gelir belgeniz varsa, kolay bir şekilde kredi alabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız kısa süreli bir başvurunun ardından alabileceğiniz bu kredi için, ilk olarak Akbank’a başvurmanızda fayda vardır. Yalnızca banka müşterileri için sunulan bu hizmette, gelir belgesi sunmanız istenmediği gibi, 10 bin liraya kadar olan kredi başvurularınız için şubeye de çağrılmayacaksınız.

 

Akbank’ın bu hizmeti için 10 bin liradan daha fazla bir kredi beklentiniz varsa, bu durumda banka şubesine gidip imzanızı atarak kredinizi teslim alabilirsiniz. Son dönemlerde şubesiz bankacılık hizmetleri ile gündeme gelen bankalar, tıpkı Akbank’ta olduğu gibi, 10 bin liraya kadar belgesiz şartsız kredi verebilmektedir. Örnek verecek olursak, QNB Finansbank’ın, şubesiz bankacılık hizmeti olan Enpara’yı örnek gösterebiliriz.

Enpara mobil uygulaması üzerinden yapacağınız kredi başvurularında, kredi sicilinizde bir bozukluk söz konusu değilse, kredinizin onaylandığına dair mesaj aldıktan sonra, hesabınızı kontrol edebilirsiniz. Haftanın hangi gününde olursanız olun, onaylanan krediniz Enpara ayrıcalığı ile hesabınıza yatırılacaktır. Fakat bankaların gelir belgesi talep etmese de kredi notunuzu dikkate alacağını kesinlikle unutmamalısınız.


Bir önceki yazımız olan kredi notu sıfır olanlara kredi veren bankalar başlığına da üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ziraat Bankası Hızlı Dijital Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Hızlı Dijital Kredi Başvurusu

Dijitalleşen dünyamızda bir tık ile her bilgiye anında ulaşırken bankacılık sektörü de uzun yıllardır dijital ...