Gaziantep Kaymakamlık Yardım Başvurusu 2023


Gaziantep kaymakamlığı, çeşitli kurumlarla iş birliği yaparak ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya devam ediyor. Gaziantep Kaymakamlık Yardım Başvurusu 2023 maddi yardıma muhtaç ve dar gelirli ailelere yönelik yaptığı sosyal yardımlarla adından söz ettirmeye devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yaptığı sosyal yardımlarla da ihtiyaç sahibi ailelere umut olmaya devam ediyor.

Gaziantep Belediyesinin Sosyal Yardımları Nelerdir?

Sosyal belediyeciliği benimseyen Gaziantep’te Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kadın aile eğitim ve sosyal hizmetler müdürlüğü aracılığıyla yardım başvurusunda bulunanlara gıda ve nakit para, giyecek, ev eşyası, ilaç ve kırtasiye malzemelerinin yanı sıra yardım sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda sadece nakdi yardımlarla değil, engellilere yardım eli uzatarak, onları toplumla buluşturarak ve iş imkanları sağlayarak sosyal sorumluluk ve eğitim alanında üzerine düşeni yapmaya devam ediyor.

Gaziantep Belediyesi Yardımları;

 • Gıda yardımı
 • Yardım kutusu
 • Süt Yardımı
 • Öğrenci Bursu
 • Sosyal Yardım Kartı
 • Ramazan Paketi Yardımı
 • Finansal destektir.

Yardım Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Gaziantep Belediyesi, 3294 sayılı Kanun kapsamında dar gelirli, ihtiyaç sahibi, engelli, dul ev kadınları ve anne babasını kaybetmiş çocuklara maddi ve sosyal yardımlarda bulunmaya devam ediyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi hane halkı yardımları özgün yardım projelerinden biridir ve belediye yetkilileri tarafından uygulanmaya devam etmektedir.

Dullar, geliri olmayanlar, yetimler, engelliler, kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak kadar yaşlı olanlar ve kronik hastalığı nedeniyle herhangi bir işyerinde çalışamayacak durumda olanlar bu yardımlardan yararlanabilir.

Gaziantep Kaymakamlık Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gaziantep Kaymakamlık yardım başvurusunda bulunmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:


 1. İlk olarak, ihtiyacınız olan yardım türünü belirleyin. Kaymakamlık genellikle ihtiyaç sahibi kişilere gıda yardımı, giyim yardımı, sağlık yardımı, eğitim yardımı ve barınma yardımı gibi farklı türlerde yardımlar sağlar.
 2. Kaymakamlık tarafından sağlanan yardımlara kimlerin başvurabileceğini öğrenin. Genellikle, ihtiyaç sahibi olmanız veya belirli bir gelir düzeyine sahip olmanız gerekebilir.
 3. Kaymakamlık web sitesini ziyaret edin veya doğrudan Kaymakamlık ofisine gidin ve yardım başvuru formunu alın.
 4. Başvuru formunu eksiksiz ve doğru şekilde doldurun. Başvuru formunda, ihtiyacınız olan yardım türünü belirtmeniz gerekebilir. Ayrıca, adınız, adresiniz, telefon numaranız, ailenizin gelir düzeyi ve diğer kişisel bilgilerinizi de sağlamanız gerekebilir.
 5. Başvuru formunun yanı sıra, ihtiyacınız olduğunu belirten belgeleri de hazırlayın. Bu belgeler, örneğin, gelir durumunuzu gösteren bir maaş bordrosu, nüfus cüzdanı fotokopisi, fatura ödemeleriniz vb. olabilir.
 6. Başvuru formu ve belgeleri Kaymakamlık ofisine teslim edin. Başvuru formu ve belgelerinizi doğrudan ofise giderek teslim edebileceğiniz gibi, posta veya e-posta yoluyla da gönderebilirsiniz.
 7. Başvurunuzun değerlendirilmesini bekleyin. Kaymakamlık yetkilileri başvurunuzu inceler ve size yardım sağlanıp sağlanmayacağı hakkında bir karar verecektir.

Unutmayın, yardım başvurusu işlemi kaymakamlığın belirlediği kurallara göre yapılmalıdır. Başvuru sırasında gerekli tüm belgeleri sağlamak ve başvuru formunu eksiksiz doldurmak önemlidir.

5/5 - (5 Oy)

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

secretle instagram gizli hesaplara bakma

instagram Gizli Hesap Görme – Gizli Hesap Bakma 2023 (Denendi Çalışıyor)

Instagram gizli hesap görme konusunda sizi takip etmeyen kişilerin gönderilerini görmenin birçok yolu var. Bu ...