Garanti Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak


Garanti Bankası en çok müşteriye sahip bankalardan birisi olma özelliğindedir. Özellikle de İnternet Bankacılığı konusunda alt yapısını sürekli olarak geliştiren banka, bu bağlamda müşterilerinin internet ortamında rahatlıkla parasal işlemlerini gerçekleştirebilmelerini amaçlamaktadır. Bu işlemler arasında en çok talep edilen bir diğeri de alışveriş olmaktadır. Nitekim son yıllarda sıkça konuşulan, kredi kartlarının internet alışverişe kapanması konusu, kimi müşteriler tarafından yanlış anlaşılmış bir durumdur.

Garanti Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Garanti Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Bu aşamada küçük bir açıklama yapmamız gerekirse; kredi kartları ya da banka kartları ile internetten eskisi gibi alışveriş yapılabilmektedir sadece kart sahiplerinin onay vermeleri gerekmektedir ki bu onay işlemi sadece bir kaç dakikalık bir işlemdir. Sadece bir defalığına onay verildiği zaman, dilediğiniz gibi kredi ya da banka kartı ile internetten alışveriş yapabilmeye devam edebilmektesiniz. Yazımızın devamında özellikle de Garanti Bankası kredi kartı ya da banka kartı sahiplerinin, sahip oldukları kartı internetten alışveriş yapabilmeye nasıl açtırabileceklerine değineceğiz.

Garanti Bankası Kredi Kartı

Öncelikli olarak Garanti Bankası kredi kartından bahsetmek istiyoruz. Tıpkı diğer bankaların kredi kartları gibi, Garanti Bankasının kredi kartı da belli limitler dahilinde kullanıma sunulmaktadır. Müşteriler kullanım haklarını dikkate alarak, internetten ya da fiziksel ortamdaki mağazalardan taksitle ya da peşin bir şekilde diledikleri ürünleri satın alabiliyorlar. Ancak son yıllarda çok daha kolay olduğu için banka müşterileri genellikle internetten alışveriş yapmayı tercih ediyorlar ve internet sitelerinde taksit imkanı sayesinde ürün satın almanın çok daha kolay olduğunu dikkate aldığımızda, bunun haklı bir gerekçe olduğunu söyleyebiliyoruz. Peki 2018 itibariyle artık Garanti Bankası kredi ya da banka kartı ile internetten alışveriş yapamıyorsanız, kartınızı nasıl açtırabilirsiniz?

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak, eğer henüz bir kredi kartına sahip değilseniz, Garanti Bankası resmi web sitesi üzerinde kredi kartı başvuru formunu doldurarak, kolay bir şekilde talepte bulunabileceğinizi belirtelim. Bir diğer seçenek ise bizzat banka şubesine gidip başvuruda bulunmaktır. Ancak 2018 yılı itibariyle elinize ulaşacak olan banka yada kredi kartı internet alışverişine kapalı olacaktır. Bu kartı internete açtırmak için ise aşağıdaki yöntemlerden bir tanesini denemelisiniz.

Garanti Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Yapabileceğiniz çok basit bir işlem sayesinde, sahip olduğunuz kart ile artık internetten dilediğiniz bir alışveriş sitesinden, dilediğiniz bir eşyayı ya da hizmeti satın alabileceksiniz.


Buna göre;

  • En kolay yöntemlerin başında telefon bankacılığı gelmektedir. Bir diğer adı ile müşteri hizmetleri çağrı merkezini 444 0 333 numarası üzerinden arayabilirsiniz.
  • Dilerseniz kısa mesaj ile ONAY yazıp kartınızın son 6 hanesini de ekleyerek, 3340’a mesaj gönderebilirsiniz.
  • Dilerseniz bizzat, Garanti Bankası şubesine kadar giderek, kartınızın açılmasını talep edebilirsiniz.
  • Tercih edebileceğiniz en basit yöntemlerden bir diğeri de GarantiCep mobil uygulamasını kullanmaktır.
  • Bu yöntemlerden birisi ile kolayca kartınızı internet alışverişine açtırabilirsiniz.

Garanti Bankası Banka Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Yukarıda, kredi kartınızın internet alışverişlerine açılabilmesi için uygulayabileceğiniz başlıca yöntemler aynı zamanda sahip olduğunuz Garanti Bankası banka kartı için de geçerli olan yöntemlerdir. Bu sayede banka kartınız ile de rahatça internetten alışveriş yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Kartı E-Ticaret Onayı

Sonuç olarak, e-ticaret onayı vermek sadece 1-2 dakikanızı alır ve bu işlem için şubeye kadar gitmenize gerek yoktur. Çünkü hem Garanti Bankası hem de diğer bankalar bu işlemi kolay bir şekilde yapabilmenize imkan sağlamaktadır ve zaten eğer internet bankacılığı hizmetini kullanıyorsanız, bu çok kolay olacaktır. Eğer işlem adımları doğru bir şekilde yapıyor olmanıza rağmen hala internette alışveriş yaparken sorunlar yaşıyorsanız, bu durumda sorunlar satın alma işlemini gerçekleştirdiğiniz site ile alakalı olabilir ya da bankanız ile de iletişime geçebilirsiniz.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*