Garanti Bankası Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022


Ülkemizin en büyük özel bankalar arasında yer alan Garanti Bankası, milyonlarca bireysel ve kurumsal müşteri ile bankacılık sektörünün gelişmesine olanak sağlıyor.

garanti bankası havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

garanti bankası havale – eft – hesap işletim ücreti 2020

(Bu yazı 07.07.2019 tarihinde güncellenmiştir.) Bankaların en büyük gelir payına sahip olan işlem ücretleri, birçok kişi tarafından merak ediliyor. Garanti Bankasının 2020 yılı içerisinde uygulayacağı havale, eft ve hesap işletim ücretlendirmeleri…

 

Garanti Bankası EFT Ücreti 2020

Garanti Bankası müşterileri, farklı bir bankaya para transferi yaparken EFT ücreti ödemek durumundadırlar. Şubeler üzerinden yapılan EFT işlemi için minimum 75 TL maksimum ise 800 TL işlem ücreti ödenmektedir. İnternet bankacılığından yapılan EFT işlemlerden 6.75 TL ile 75 TL arasında ücret alınıyor. Düzenli ödeme EFT tutarı ise hesaptan ve kredi kartından aynı olacak şekilde 4,05 TL olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası Havale Ücreti 2020

Banka içi para transferleri sırasında kullanılan havale işlemlerinde de bir takım ücretlendirmeler mevcut. Şöyle ki; ATM’den yapacağınız havale işlemi için 12 TL, Mobilden yapacağınız TL havale işlemi için 3 TL, Müşteri hizmetleri aracılığı ile havale yapmak istediğinizde ise bu tutar 55 TL ile 85 TL arasında değişkenlik gösterecektir. İnternet şubesini tercih etmeniz durumunda da 3 TL ücret kesintisi yapılırken bizzat şubeye gidip havale işlemi yaptığınızda da ödeyeceğiniz işlem ücreti 44 TL olacaktır.


Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti 2020

Hesap işletim ücreti konusunda da bir hayli ısrarcı olan Garanti Bankası müşterilerinden her 6 ayda bir hesap işletim ücreti tahsil etmektedir. 67,22 TL olan 6 aylık hesap işletim ücreti, yıllık 134,44 TL’ye denk gelmektedir.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...