Garanti Bankası ATM’den Günlük Para Çekme Limiti 2022


Garanti bankası üzerinden maaş kartı ya da banka kartı bulunan kişiler, bir gün içerisinde ATM üzerinden ne kadar para çekebileceklerini merak etmekteler.

garanti bankası atm günlük para çekme limiti 2019

garanti bankası atm günlük para çekme limiti 2020

Bu yazı 29.06.2019 tarihinde güncellenmiştir.

Hangi banka olursa olsun hizmet gereği gün içerisinde ATM üzerinden para çekme konusunda bir limit getirildiğini söyleyebiliriz.  Garanti Bankası, müşterileri için bir gün içerisinde ATM üzerinden 2,000 TL çekme sınırı koymaktadır. Bu sınır sadece Garanti bankası müşterileri ile sınırlı kalmadığını, ortak ATM üzerinden diğer banka müşterilerine de aynı sınır, limit uygulandığını söyleyebiliriz. Yani ister Mastercard/Maestro Kart, ister Visa/Electron Kart kullanın, Garanti BBVA ATM’lerinden veya diğer ortak ATM’lerden bir günde çekebileceğiniz maksimum tutar 2000 TL‘dir.

 

2,000 TL günlük para çekme limiti çok gibi görünebilir fakat bazen bu tutarın daha üstünde bir nakit çekme durumu olabilmektedir. Bu gibi durumlar karşısında banka ile iletişime geçerek limit yükseltme ya da ekstre çözüm önerileri aranmakta. Bankalar, bu gibi konularda müşterilerinin isteklerini yerine getirerek limit yükseltme konusunda destek vermektedir.


Ayrıca bir ek bilgi olarak şunu söylemek istiyoruz: Normal işlemlerin dışında QR Kod ile kartsız olarak para çekmek istediğinizde ise 3000 TL’ye kadar para çekmeniz mümkün oluyor.

Garanti Bankası Günlük Para Çekme Limitini Artırma 2020

Bankalar, müşterilerinden gelen istekler karşısında tek bir günlük olacak şekilde günlük para çekme limitini artırabilmektedir. Ancak; Garanti Bankası her ne olursa olsun tanımlanan günlük para çekme limitinde değişikliğe gitmemektedir. Acil para çekme ihtiyacı bulunan müşterilerini banka şubelerine davet ederek şube üzerinden istedikleri tutarda nakit çıkışı yapabileceğini belirtmektedir.

 

 

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...