Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar


Birçok konuda uygun kredi fırsatlarını sizlere sunduk ve tam gaz sunmaya ev hanımlarına kredi veren bankalar ile devam ediyoruz. Ülkemiz bankacılık sektörü, her kesimden bireylerin maddi imkansızlıklarına son verebilmek adına birçok çalışma yapmaktadırlar. Bunlardan birkaçına örnek verecek olursak, herhangi bir gelir belgesi bulunmayan kişilere kredi desteği sağlanması, üniversite öğrencilerine kredi ve kredi kartı verilmesi, ev hanımları için de her iki imkanın sunuluyor olmasını örnek gösterebiliriz.

ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri

ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri

Fakat bankacılık sektöründeki tüm kurumlar, gelir belgesi sunamayan kişilere, tek bir başvuru üzerinden kredili ürünlerden yana destek sağlamayacaktır. Eğer kişiler, başvuruları sırasında onlara kefil olacak birisini yanlarında getirebilir ya da alacakları kredili ürünlere karşılık olarak, bankaya teminat olarak gösterebilecekleri mülk bulundurmalıdırlar. Bu iki şartlar dahilinde de kredi alma şansları bulunmaktadır. Ev hanımlarını ele alacak olursak, genelde akıllarda bankalardan kredi ya da kredi kartı alınamayacağı görüşünün olduğunu görebiliriz. Fakat böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Çünkü ev hanımlarına kredi veren bankaların sayısı giderek artmaktadır.

Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veriyor?

Ev hanımlarına kredi veren bankalardan ele alacağımız ilk kurum Akbank’tır. Akbank, müşterisi olan bireylerin eşlerine ya da doğrudan banka şubesine giderek başvuru yapan ev hanımlarına, belirlemiş oldukları kurallar dahilinde kredi sunmaktadır. Bayanlar, evlerinde bazı işler yaparak gelir elde ediyor olabilirler. Buna örnek olarak el işlerini ya da kira gelirlerini gösterebiliriz. Resmi bir şekilde bunlar tebliğ edilemese de Akbank tarafından hazırlanan kredi paketi ile kredili ürün kullanımı artık mümkündür. Bunun için ise uygulanması gereken iki farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki, ev hanımlarının başvuru yaparken eşleri ile birlikte bankalara gitmesi ve eşlerinin gelir belgesi ile birlikte kredi başvurusu yapmalarıdır. Bu genellikle başvurulan ve yüksek ihtimalle de başvurulan kredinin onaylanasını sağlayan bir durumdur. Bununla birlikte, eş durumu olmayan kişiler, banka sicil kaydında sorun bulunmayan bir kişiyi kendilerine kefil olması için bankaya götürebilirler.

Ev hanımlarına kredi veren bankaların geneli bu iki yol ile kredi desteği sunarken, şartları da genellikle aynı olmaktadır. Bu şartlar arasında, kefillere yönelik birçok yaptırım bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise kefil olacak kişilerin kredi notlarının yüksek, banka sicillerinin de temiz olması gelmektedir.

2017 yılında özellikle birçok bankanın da ev hanımlarına kredi vermeye başladığının bilgisini vermek istiyoruz. Yani ev hanımları Akbank dışında bankalardan da başvuruda bulunarak kredi alabilir. Her geçen yıl kredi alan kişi sayısı artsa da aranan şartlar da giderek zorlaştırılıyor. Bu yüzden sicilinizin temiz olmasına ve kredi notunuzu yüksek tutmaya özen göstermelisiniz.


Dilerseniz sigortasız kredi veren bankaları da sitemizden öğrenebilir ve kredi için başvuru da bulunabilirsiniz.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ziraat Bankası Tatil Destek Kredi Paketi Başvurusu

Ziraat Bankası Tatil Destek Kredi Paketi Başvurusu

COVID-19 salgını sebebiyle ekonomik alanda düzenlemeler yapılmakta olup bunun en önemli etkilerinden biri bankacılık sektöründe ...