Anasayfa » Bankalar » Engellilere Kredi Veren Bankalar

Engellilere Kredi Veren Bankalar

Sponsorlu Bağlantılar


Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını daha kolay bir şekilde sürdürebilmeleri açısından, 2017 yılı boyunca birçok banka tarafından kredi paketi hazırlanmış durumdadır. Bu kredi paketlerine başvuracak olan engelli vatandaşlarımız, düşük faiz ve ödeme kolaylıkları sayesinde, gelirleri düşük olsa bile herhangi bir zorluk içerisine girmeyecekler. Kişilerin engel derecelerine göre verilecek olan bu kredilerde tek şart, kişilerin bir engelli maaşlarının olmasıdır.

engellilere kredi veren bankalar

engellilere kredi veren bankalar

Devlet tarafından uzman doktorlar tarafından hazırlanan engelli raporlarının ardından, kişilere maaş bağlanmaktadır. Bu maaşı almaya hak kazananlardansanız, sizlerde bankalara giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Şuan başvuru yapılabilecek ve en uygun şartları sizlere sunacak olan kurum PTT’dir.

Sponsorlu BağlantılarEngelli maaşlarının genellikle PTT üzerinden alındığını düşünürsek, bu oldukça doğru bir hamle olacaktır. PTT noktalarına giderek yaptığınız başvurularda, hem PTT Banka üzerinden kredi paketlerini inceleyebilecek hem de PTT’nin anlaşa sağladığı diğer bankaların tekliflerini değerlendirebileceksiniz. Vade süreleri 48 aya kadar uzayan bu kredi paketlerinde, kredi faiz oranları ise %1,12’den başlamaktadır. Talep edilen kredi miktarına göre de anında bir kredi şablonu hazırlanarak sizlere sunulacaktır.
Engellilerin başvurabileceği diğer bankalar ise, Denizbank, Koç Finans ve Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)’dir. Kredi başvurusu yapacağınız sırada, yanınızda kimliğinizi ve engel durumunuzu resmi bir şekilde ifade eden raporunuzu yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Eğer engel raporunuzu sunamazsanız, gelir belgenize uygun olan bir ihtiyaç kredisi için başvuru yapabileceksiniz. Bu başvurularda da faiz oranları değişecektir.

Geçtiğimiz günlerde yayına aldığımız Borcu olanlara kredi veren bankalar yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sponsorlu Bağlantılar


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Odeabank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2019

Sponsorlu Bağlantılar Özel bankalar arasında olmasına karşın milyonlarca kullanıcısı bulunan Odeabank, vadesiz hesaplar üzerinden müşterilerine ...