En Yüksek Vadeli Mevduat Faizi Veren Bankalar 2020


(16.02.2019 Güncellendi) Günümüzde artık insanlar yatırım yapmak yerine paralarını vadeli mevduat hesaplarında biriktirmeyi ve buradan gelir elde etmeyi amaçlıyorlar. Bugün sizin için en yüksek vadeli mevduat faiz oranı veren bankaları sizler için tablo şeklinde sıraladım.

en yüksek vadeli mevduat faizi veren bankalar 2019

en yüksek vadeli mevduat faizi veren bankalar 2020

Vadeli hesap açmak özellikle son 2-3 yıl içinde moda haline geldi, eskiden daire alıp kiraya veren kişiler, şimdi paralarını gecelik, 32 günlük gibi vade oranlarıyla bankalara yatırmaktadır. Faiz oranlarının artışa geçtiği şu günlerde elbette ki mevduat hesabında para tutmak en mantıklı yatırım araçlarından biri haline geldi. Ancak tahmin edebileceğiniz üzere bankalar sürekli bir rekabet olduğundan, faiz oranları da 2020 yılı itibariyle sık sık değişkenlik göstermektedir. İşte bu bağlamda en yüksek vadeli mevduat faizi sağlayan bankalar önem arz etmektedir.

(16 Şubat 2019 tarihinde Güncellendi)

En Yüksek Vadeli Faizi Veren Banka 2020

Açıkçası şu an için en yüksek faiz oranı N kolay bono dışında ING Bank’tır. Şubeden yapılacak başvurularda 32 günlük faiz oranı %22’ye kadar sağlanabiliyor.(Turuncu ekstra ile)

Öncelikle daha önce sitemizde tek tek ayrı başlıklar altında incelediğimizde gördük ki aşağıdaki 18 Banka, en yüksek vadeli faizi veren bankalar arasında yer alıyor. Üzerlerine tıklayarak detaylıca inceleyebilirsiniz.


Eğer tablo şeklinde 2019 yılı itibariyle hangi faiz oranlarından yararlanabileceğinizi merak ediyorsanız 32 günlük ve 1 günlük olmak üzere 2 alt başlıkta inceledik. Aşağıda yer alan faiz oranlarını elimizden geldiğince güncellemeye gayret göstereceğiz. Resimlerde yer alan bankalara ait faiz oranlarına internette yer alan forumlar, web siteler aracılığı ile ulaşılmıştır. O anki koşullara bağlı olarak faiz oranları artabilir ya da azalabilir, lütfen başvuru yaparken faiz oranlarının değişmiş olabileceğini göz önünde bulundurun ve yazdıklarımızı yatırım tavsiyesi olarak görmeyin.

Bankaların Günlük (Gecelik) Mevduat Faiz Oranları

Günlük mevduat hesapları, diğer adıyla gecelik faiz kazanabildiğiniz hesaplar özellikle faiz oranlarının belirsiz olduğu dönemlerde sıkça tercih edilmektedir. 32 günlük vadeliye bağlamak yerine, mevduat faizlerinin artabileceğini düşünerek paranızı günlük faiz alabildiğiniz hesaplara yatırabilirsiniz. İşte en yüksek gecelik faiz alabildiğiniz 14 banka.

günlük mevduat faiz oranları 2019

günlük mevduat faiz oranları 2020

Bankaların 32 Günlük Mevduat Faiz Oranları

Bunun dışında 32 günlük vadeli faiz oranları da doğal olarak günlük hesaplarına kıyasla daha yüksek getiri sağlamaktadır. İşte en yüksek 32 günlük mevduat faizi alabileceğiniz 12 banka.

32 günlük mevduat faiz oranları 2019

32 günlük mevduat faiz oranları 2020

BU YAZIDA YER ALAN HİÇBİR BİLGİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!!! 

3.7/5 - (10 Oy)

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

vakıfbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Vakıfbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Vakıfbank, kamuya ait bir banka olmasından dolayı her yıl milyonlarca kişinin bankacılık işlemlerini yerine getirmeye ...