Anasayfa » Bankalar » Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Sponsorlu Bağlantılar


Merhaba, sitemize hoş geldiniz bugün, ilk konumuz olan emekliye faizsiz kredi veren bankaları araştırdık ve sizlere sunmak istedik. Aşağıdan ilgili bankalara kolayca ulaşabilir ve fırsatlarını karşılaştırabilirsiniz.

emekliye faizsiz kredi 2016

Öncelikle bankalar her ne kadar çeşitli kredi kampanyaları düzenleseler de kredi notu düşük olanlara kredi vermek istemiyorlar. Genelde bakılan ikinci kriter olan kredi notunun hemen öncesinde, ilk kriter düzenli bir maaşınızın olmasıdır. Banklar, düzenli bir gelire sahip olmayan birey kredi borcunu ödeyemez mantığıyla yaklaştığı için çalışmayan kişiye kredi vermemektedirler. Bunun yanında bankaların kredi vermek konusunda hiç çekinmediği düzenli gelire sahip olan emeklilere faizsiz kredi dahi sağlayabilmektedirler. Bu sebepten emekliler için kredi veren bankaların sayısı giderek artmaktadır. Emeklilerin sabit gelirinin bulunması dolayısıyla kredi çekeceğiniz banka size kredi verirken kredi notunuz -çok düşük olmamak kaydıyla- normalden daha düşük olsa bile kredi verebilir.

Sponsorlu BağlantılarSon zamanlarda yaşanan Darbe ve OHAL sebebiyle düzen sekteye uğradı ve insanlar artık özel bankalar yerine devlet bankalarını tercih etmeye başladılar. Bunun yanında konut kredisi faiz oranlarının düşeceğinin haberi yapılsa da hala 1.30 seviyesinin altına inmemiştir. Bu durum da kredi veren bankaları doğrudan etkilediği için faizsiz kredi almanın önü de kapanmış oldu. Bu yıl, önceki yıllara nazaran kredi çekenler için daha az fırsatlı bir yıl oldu.

Hangi Bankalar Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor?

Bu yıl öne çıkan, emeklilerin daha rahat kredi alabileceği bankalar aşağıdaki gibidir. Diğer bankaların da çeşitli kampanyaları mevcut olsa da sizler için en uygun olanlarını derledik.

  • Odeabank
  • TEB
  • Akbank
  • Burgan Bank
  • Garanti Bankası

Yukarıdaki bankalar son yıllarda çeşitli kredi fırsatlarıyla gündeme gelmiş ve birçok müşterisi bulunan bankalardır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi OHAL ve Darbe girişimi sebebiyle ekonominin ve doğrudan bankaların da etkilendiğini görebiliriz. Bu yüzden yukarıda bulunan emeklilere faizsiz olarak kredi veren bankaları arayıp güncel kampanyaları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Faizsiz Kredi Alamayan Emekliler

Eğer bankalara borçlarınız varsa ve/veya kredi kartı borcunuzu ödemediyseniz faizsiz kredi alamayabilirsiniz. Buna ek olarak söylediğimiz gibi kredi notunuz epey düşükse banka size faizsiz kredi vermeyecektir. Bunun yanında İcralık, avukatlıksanız ya da kara listede iseniz bu bankaların faizsiz kredi fırsatından yararlanamazsınız.

Tekrar gündeme gelen emekliye faizsiz kredi ile alakalı aşağıdaki video’yu da izleyebilirsiniz.

Güncelleme: Eylül itibariyle konut kredisi faiz oranlarının da 1.30’un altına inmesi dolayısıyla emekliler düşük faiz fırsatlarıyla konut kredisi alabilecekler. Umarız faiz oranları bu seviyelerde seyretmeye devam eder. Yazımızın sonuna geldik, emeklilere özel faizsiz kredi veren bankaları incelediğimiz ve güncel olarak haberdar ettiğimiz yazımızı konuyla ilgili bir güncelleme yaşanması durumunda düzenleyeceğiz. Sitemizi takipte kalın, bizlere sorularınızı iletirseniz ekibimiz elinden geldiğince kredi, finans sorularınızı cevaplayacaktır. Sağlıcakla kalın.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sponsorlu Bağlantılar


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Odeabank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2019

Sponsorlu Bağlantılar Özel bankalar arasında olmasına karşın milyonlarca kullanıcısı bulunan Odeabank, vadesiz hesaplar üzerinden müşterilerine ...