EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar (2018)


Bankada bulunan mevduat hesaplarından farklı bir hesaba para gönderme işlemi yaptığınız zaman, para göndereceğiniz hesaba göre EFT ya da havale işlemi yapmanız gerekecektir. Havale işlemi, ayna banka üzerinde bulunan iki farklı hesap arasındaki para gönderme işlemlerinde kullanılmaktadır. EFT ise, mevduat hesabının bulunduğu bankadan farklı bir banka hesabına yapılacak para gönderme işlemlerine verilen bir isimdir.

eft ve havale ücreti almayan bankalar

eft ve havale ücreti almayan bankalar

Hangi bankadan olursanız olun hem havale hem de EFT işlemleri için belirli bir ücret ödemek zorundasınız. Burada özellikle EFT işlemi için kişilerin biraz daha fazla para ödemek zorunda oldukları bilinmektedir. Ayrıca, para gönderme işlemleri sırasında yapılacak olan bu kesintiler, doğrudan vadesiz mevduat hesabınızdan kesilecektir.

Binlerce banka müşterisi gün içerisinde para gönderme işlemi yaptığından ve kesintilerin de uzun vadede çok yüksek miktarlara ulaşmasından dolayı, havale ya da EFT için ücret almayan bankalar konusunda araştırma yapmaktadır.
Havale ve EFT için para kesintisi yapmayan bankalar tabi ki vardır. Burada örnek olarak vereceklerimiz, 2018 yılında bankaların şubesiz bankacılık adını verdikleri hizmetlerini kapsamaktadır. Bu hizmetleri de bankalara göre şu şekilde sıralayabiliriz.
1. QNB Finansbank – Enpara
2. Türk Ekonomi Bankası (TEB) – Cepte TEB
3. Kuveyt Türk Katılım Bankası – Senin Bankan
4. Garanti Bankası – Garanti One

Burada bahsettiğimiz 4 banka hem havale hem de EFT işlemleri için herhangi bir para kesintisi yapmamaktadır. Ayrıca, havale işlemlerinde gün ya da saat ayrımı olmaksızın aynı an da parayı diğer hesaba aktarabilirsiniz.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Odeabank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Özel bankalar arasında olmasına karşın milyonlarca kullanıcısı bulunan Odeabank, vadesiz hesaplar üzerinden müşterilerine para transferleri ...