Dükkan Açmak İçin Kredi Veren Bankalar


Ülkemizde birçok farklı alanda yeni işletmelerin kurulduğu, yatırımcılara yönelik hem bankalar hem de tüketiciler tarafından büyük bir destek sağlandığı bundan dolayı da yeni bir dükkan açmak isteyen kişilerin sayısının giderek arttığını görmekteyiz.

dükkan açmak için kredi veren bankalar

dükkan açmak için kredi veren bankalar

Fakat yeni bir iş kurmak ya da ofis tarzı bir kurumsal işletme sahibi olmak için kişisel özelliklerin ve ekonomik bilgilerin yanı sıra, bir miktar da sermaye olması gerekmektedir. Bu da ülkemizde bulunan girişimcilerin ne yazık ki faaliyete geçemeden vazgeçmelerine neden olan bir durumdur.

 
Fakat dükkan açmak isteyen ve bunun için de parasal açıdan problem yaşayan kişilere yönelik, Vakıfbank tarafından geliştirilen Bireysel İşyeri Kredisi paketi bulunmaktadır. Bu kredi paketi ile birlikte; işletmeniz için gerekli olan gayrimenkullerin yani depo, mağaza, dükkan ya da muayenehane gibi alanlar için gereken maddi tutarlar karşılanmaktadır. Bu kredi paketinin özellikleri arasında, kişilerin düzenli bir gelirleri olmaları ve kişilere yönelik istihbaratlarının da olumlu olmaları gerekmektedir.
Kredi paketinde, düzenli gelir maddesi hali hazırda bir işletme sahibi olan kişiler için geçerli değildir. Bu kişilerin yalnızca ticari sicil kayıtları ya da vergi levhalarının birer nüshası ile Vakıfbank şubelerine başvurmaları yeterli olacaktır. Faiz oranları ve vade süreleri, kredi başvurusunun onaylanası ardından banka tarafından belirlenecektir. Kredi miktarları arttıkça, faiz oranlarının düştüğü, vade sürelerinin ise kolaylık sağlaması amacıyla daha da uzadığı görülmektedir.

Ayrıca araştırdığımızda gördüğümüz kadarıyla aşağıdaki bankalar da iş yeri açmak isteyenlere kredi veriyor.

  1. Ziraat Bankası
  2. QNB Finansbank
  3. Garanti Bankası

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ziraat Bankası Combo Kumbara Nedir?

Ziraat Bankası Combo Kumbara Nedir?

2018 yılının şubat ayında tüm kredi kartı ve banka kartlarında düzenlemeye giden Ziraat Bankası müşterilerine ...