Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar


Bankalardan alınan kredilerin ödeme bilançolarına bakıldığı zaman, toplam tutarın çok daha üzerinde bir geri ödemenin yapılacağını görmekteyiz. Bunun nedeni oldukça basittir. Anaparanın daha üzerinde bir borcun altına girmemize neden olan ilk durum, faiz oranlarıdır.

dosya masrafsız kredi veren bankalar

dosya masrafsız kredi veren bankalar

Kredi başvurusu sırasında uygulanan faiz oranları, aylık ve yıllık olacak şekilde bankalarca ayarlanmaktadır. Buna ek olarak kredi maliyet oranı da, toplam borcun içerisine dahil edilmektedir. Faiz oranlarının dışındaki en temel faktör ise, dosya masrafı adı altında alınan ücretlerdir.
Faiz oranlarını kabul eden kişilerin sayısı fazla olmasına rağmen, herhangi bir dosya masrafı ödemek istemeyen ve bunu da çok doğru bulmayan milyonlarca banka müşterisi bulunmaktadır. Bu kişilerin dosya masrafı ödemeden kredi alacakları bankalara bakacak olursak, şu bankaları görebiliriz.

 

  1. Ziraat Bankası
  2. Denizbank
  3. Şekerbank

Burada bahsetmiş olduğumuz her üç banka da, kişilere sunduğu kredi paketlerinin tamamından değil, yalnızca bireysel ihtiyaç kredi paketlerinden başvuru yapıp, vade süresini de 12 ya da 24 ay arasında seçen kişilere sunmaktadır. Dosya masrafı bu şartlarda alınmamaktadır.

 


Bunun dışındaki kredi paketlerinde yansıtılan dosya masraflarının içeriğine baktığımız zaman, uzun vadeli ve yüksek tutarda bir borç işlemi söz konusu olduğundan dolayı kişilere hayat sigortası ya da konut kredilerinde zorunlu deprem sigortası yaptırıldığını görmekteyiz. Bu masrafların ödenmemesi ya da daha düşük tutarlarda ödenmesi ne yazık ki şuan için söz konusu bir durum değildir.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

vakıfbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Vakıfbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Vakıfbank, kamuya ait bir banka olmasından dolayı her yıl milyonlarca kişinin bankacılık işlemlerini yerine getirmeye ...