Devlet Memurlarına Kredi Veren Bankalar


Bankaların güven problemi yaşamadığı müşterilerinin büyük bir kısmını devlet memurları oluşturmaktadır. Her ay düzenli bir gelirlerinin olması ve buna ek olarak da devlet dairelerinden birisinde memur olmaları, bankalar açısından oldukça önem verilen bir durumdur. Durum böyle olunca da, hem kredili ürünler hem de kredi kartlarında limitler onlar için sonuna kadar açılmaktadır. Eğer kredi başvurusunda bulunan devlet memurları, bir de yeni işe başlamamışlarsa, çok kolay bir şekilde kredi alabilecektir.

hangi bankalar devlet memurlarına kredi veriyor

devlet memurlarına kredi veren bankalar

Kısaca, devlet memurlarına kredi veren bankalar, şuan ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankalardır. Eğer devlet memuru sıfatı taşıyan kişiler, daha önceki dönemlerde bankalar ile sorun yaşamamışlarsa, ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredilerinden kolayca faydalanacaktır. Durum böyle olunca, memurlar da çalışacakları banka konusunda bir hayli seçici davranmaktadırlar. Onlar için en düşük faiz, en uzun vade ve herhangi bir dosya masrafının olmaması gerekmektedir. Bu üç koşul sağlanamasa bile, yapılan araştırmalar sonucunda en makul olan tercih edilecektir.

 
Devlet memurları eğer maaşlarını aldıkları bankalardan kredi almayı düşünürlerse, oldukça hızlı bir şekilde işlemleri gerçekleştirilecektir. Çünkü bu kişilerin sistemde kayıtları olduğundan dolayı onlardan herhangi bir gelir belgesi talep edilmeyecektir. Ödeme işlemlerinde de kolaylık sunulacak olan devlet memurları, her ay zamanında yatan maaşlarından, otomatik olarak kesinti olması için bankaya talimat verebilecekler. Bu sayede, her ay maaşlarından ne kadar bir para ellerine geçeceği de bilinecektir.
Son olarak bizim naçizane önerimiz, devlet memuru iseniz öncelikli olarak aşağıdaki bankalara kredi başvurusu yapmanız yönünde olacaktır.

  • Ziraat Bankası
  • Odeabank
  • QNB Finansbank

Sitemizde sizler için hazırladığımız sıfır faizli kredi veren bankalar yazımıza henüz göz atmadınız mı?

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ziraat Bankası Hızlı Dijital Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Hızlı Dijital Kredi Başvurusu

Dijitalleşen dünyamızda bir tık ile her bilgiye anında ulaşırken bankacılık sektörü de uzun yıllardır dijital ...