Burgan Bank Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları 2022


Son yıllarda vadeli mevduat hesaplarında meydana getirdiği faiz artışları nedeni ile büyük oranda müşteri kazanan Burgan Bank, gelişmeye ve büyümeye devam ediyor.

burgan bank vadeli mevduat hesabı faiz oranları 2019

burgan bank vadeli mevduat hesabı faiz oranları 2019

Burgan Bank, müşterileri için 2019 yılı için planladığı mevduat hesap faiz oranlarından bahsedecek olursak;

 

  • Burgan Bank, 2019 yılı içerisinde 0-31 günlük mevduat faizi tanımlanması durumunda müşterilerine %17,50 faiz oranı sağlıyor.
  • Bununla birlikte 32-91 gün tanımlanan hesaplara %18,
  • 92-180 gün tanımlanan hesaplara ise %18 oranında faiz uygulamaktadır.

Burgan Bank Güldüren Hoşgeldin Hesabı Faiz Oranları

Burgan Bank’ın güldüren hoşgeldin adı altında sunduğu mevduat hesabı faiz oranı ise %26,50 olarak belirlenmiş ve bu faiz oranı da günlük sağlanıyor, yani gün sonunda faiz tutarını çekebiliyorsunuz. Ancak pasif bakiyenin 2 bin TL olması şart koşulmuş. Pasif bakiye nedir? Pasif bakiye vadeli hesabınızın yanında ekstra olarak vadesiz hesabınızda tutmanız gereken tutardır. Bu tutarı harcamamanız gerekiyor ki %26,50 faiz oranından yararlanmanız mümkün olsun.

Ayrıca Burgan Bank’ın Burgan E-dijital adını verdiği bir başka mevduat ürününde de günlük %23 faiz oranı geçerlidir ve pasif bakiye yoktur. Her iki mevduat ürününde de EFT işlemi ücretsiz yapılmaktadır.


Diğer bankalara oranla Burgan Bankasının müşterilerine oldukça yüksek faiz tanımladığını görebiliyoruz. Faiz oranlarının bankaya oranla değişiklik gösterebileceğini de hatırlatmak istiyoruz.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...