Borcu Olanlara Kredi Veren Bankalar (2019)


Günümüzde herhangi bir bankaya ya da kişiye borcu olmayan kişilerin sayısı oldukça azdır. Kimi zaman ihtiyaçlar için bankalardan alınan krediler ya da bu borçları kapatmak için başvuru yapılan krediler sonucunda hepimiz borçlanabilmekteyiz.

borcu olanlara kredi veren bankalar 2019

borcu olanlara kredi veren bankalar 2019

İlerleyen günlerde ne gibi bir durumla karşılaşacağımızı bilmediğimizden dolayı da, yeni bir ihtiyacımız olduğunda bankaların bizlere yeni bir kredi verip vermeyeceğini araştırırız. Öncelikle, bankaya olan borcunuzun niteliği, alacağınız kredide oldukça önemli olacaktır. Eğer yüksek tutarlı olarak kabul edilen bir konut kredisi borcunuz varsa, banka bu durumda sizlere ihtiyaç kredisi dışında bir kredi vermeyi kabul etmeyecektir. Ayrıca, bu olumsuz karar tek bir bankadan değil birçok bankadan size sunulacaktır.

 

Fakat kredi ya da kredi kartı borcunuzun tutarı az ise bu durumda kredilerin tutarı biraz daha yükselecektir. Borcu olan kişilere kredi veren bankalara baktığımız zaman karşımıza ilk olarak Ziraat Bankası ve Garanti Bankası çıksa da, kişilerin başvuru yapması gereken banka, kesinlikle onların maaşlarını aldıkları bankadır. Çünkü maaş aldığınız bankalar sizlere biraz daha esnek davranacaktır.
Eğer kredi alma nedeniniz, birçok farklı bankada olan borcunuzu kapatmak ya da tek bir çatı altına toplamak ise, bu durumda şansınız biraz daha yüksektir. Çünkü birçok banka borç transferi ismini verdiği bir kredi paketini yürürlüğe sokmuştur. Başvurunuzun onaylanması halinde farklı bankalarda olan kredi kartı ve kredi borçlarınız ödenerek tek bankaya borçlandırılacaksınız.

Eğer 3 ay ertelemeli kredi veren bankalara bakmak isterseniz sitemizdeki yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Vakıfbank 10.000 TL Kredi Başvurusu

Vakıfbank 10.000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Vakıflar Bankası Anonim Ortaklığı ya da halk arasındaki adı ile Vakıfbank, Türkiye’de bulunan 3 ...