Anasayfa » Bankalar » Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Sponsorlu Bağlantılar


Bankalara yapılan kredi kartı başvurularından onay alamayan kişilerin talepleri üzerine geliştirilen bloke teminatlı kredi kartları, normal kredi kartlarından bir farkı yoktur. Bu kredi kartlarıyla da kişiler limitleri kadar harcama yapabilecek, yaptıkları harcamaları taksitlendirebilecek ve bu harcamalardan da puan kazanabilecekler.

hangi bankalar bloke teminatlı kredi kartı veriyor

bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar

Fakat, bloke teminatlı kredi kartının en temel farkı, banka ile yapılan sözleşe gereği, kişilerin vadesiz mevduat hesabında bulunan nakit tutarların, kredi kartı borcu kadarıyla bloke edilmesidir. Bu şekilde bankalar kredi kartı ile yapılan harcamaların ödenebileceği garantisini ellerinde bulundurmaktadırlar.

Sponsorlu Bağlantılar 
Bloke teminatlı kredi kartında, kişilerin adına öncelikli olarak bir vadeli hesap açılacak ve banka tarafından da bloke hakkı tanınacaktır. Bir yıla kadar uzatılabilen vade süresi boyunca, kişiler bankalarından herhangi bir para çekimi yapamazlar ve kredi kartı kullanımına devam edilmek istenmesi halinde, bankalara tekrar başvuru yapılarak yeni bir sözleşme imzalanır, ardından da vadesiz mevduat hesabı için yeni bir vade süresi belirlenir. Bloke teminatlı kredi kartı için açtırılacak vadeli mevduat hesabına yatırılan paranız, her ay belirli faiz ile de değerlenecektir. Bu sayede, bir yandan harcamalarınızı taksitli bir şekilde yaparken, nakit taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırırken ve her harcamanız için de puan kazanmaya devam ederken, vadeli hesabınızdaki paranız da değer kazanmaya devam edecektir.

 

 

Bankalarda yaşanan problemlerden dolayı bloke teminatlı kredi kartı almak isteyen kişilerin başvuru yapacakları bankalar ise şu şekildedir.

  • Garanti Bankası
  • Türkiye İş Bankası
  • QNB Finansbank
  • TEB
  • HSBC
  • Yapı Kredi Bankası

Bu bankalara başvuru yapılmasının ardından aynı gün içerisinde vadeli hesap açılacak ve 15 iş günü içerisinde de kullanacağınız kredi kartınız vereceğiniz adrese ya da banka şubesine gönderilecektir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sponsorlu Bağlantılar


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Odeabank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2019

Sponsorlu Bağlantılar Özel bankalar arasında olmasına karşın milyonlarca kullanıcısı bulunan Odeabank, vadesiz hesaplar üzerinden müşterilerine ...