Bankkart Combo Kredi Kartı Özelliğini Açma İşlemi


Bankkart Combo, bildiğiniz üzere içinde hem banka kartı hem de kredi kartı özelliklerini taşıyan yeni nesil bir karttır.

bankkart combo kredi kartı özelliğini açma işlemi

bankkart combo kredi kartı özelliğini açma işlemi

Bu kartın kredi kartı özelliğinin nasıl açılacağı, son zamanlarda sıkça gelen sorulan sorular arasındaydı. Bugün bu işlemi nasıl yapacağınızdan kısaca bahsedelim istiyorum.

Bankkart Combo kartınızın ön yüzü kredi kartınız, arka yüzü ise banka kartınız olarak belirlenmiştir. Yani kredi kartınız ile alışveriş yapmak istediğinizde ön yüzdeki numaraları, banka kartınız ile alışveriş yapmak istediğinizde ise arka yüzünü tercih etmelisiniz. Ancak kartı yeni aldıysanız, ön yüzdeki kredi kartınızı kullanamazsınız.

Kredi kartı özelliğini açmak için ilk olarak banka kartınız ile ATM’den bir işlem gerçekleştirmelisiniz, ardın da kartınızı tekrardan ATM’ye yerleştirerek menü’den kredi kartı bölümüne geçmelisiniz. Bu işleminizin ardından bankkart combo kredi kartı özelliği açılacaktır.

Ayrıca, kredi kartı özelliğini aktifleştirmemeniz durumunda alışverişlerinizde size “kredi kartı mı yoksa banka kartı mı” sorusu yönetilmeyecek, direkt olarak banka kartı ile işlem yapılacaktır. Bu sebepten bu aktivasyon işlemini en kısa sürede gerçekleştirmenizi öneriyoruz.


Son olarak eğer kredi kartı özelliğiniz açık değilse 50 TL ve altındaki tutarlarda temassız ödeme yapamazsınız. Bu durumda banka kartını kullanmak durumunda kalırsınız.

Henüz bankkart combo başvurusu yapmadıysanız şuraya tıklayarak nasıl ve nereden başvuru yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Eğer combo kart için aidat ücretlerini merak ediyorsanuz da buraya tıklayarak yazımıza ulaşabilirsiniz.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...