Bankkart Combo Kart Şifresi Alma ve Değiştirme İşlemleri


Ziraat Bankası’ndan bankkart combo kartı eline ulaşanların en sık sorduğu soruların başında olan şifre alma ve değiştirme işlemlerini adım adım anlatalım istedim.

bankkart combo kart şifresi alma ve değiştirme

bankkart combo kart şifresi alma ve değiştirme işlemleri

Öncelikle Ziraat bankası kartları için şifre oluşturma aşamasında birden fazla opsiyonunuz bulunuyor, hepsini tek tek anlatacağım.

Bankkart Combo Kart SMS ile Şifre Oluşturma

Herhalde en pratik yöntemlerde ilk sıra olacak olan SMS ile şifre alma işlemi için tek yapmanız gereken sırasıyla aralarda bir boşluk olacak şekilde SMS göndermektir. SIFRE, Kartınızın son 6 hanesi, annenizin kızlık soyadının son 2 hanesi ya da doğum yeriniz ve kartınızın arkasında yer alan 3 harfli güvenlik kodunu 4757 numarasına kısa mesaj gönderin.

Hadi gelin bu konuya bir açıklık getirelim. Yapmanız gereken işlem tam olarak şu;


bankkart combo şifre oluşturma sms ekranı

bankkart combo şifre oluşturma sms ekranı

Bankkart Combo Kart Şubeden Kart Şifresi Oluşturma

Bankalar her ne kadar artık teknolojiyi son raddesine kadar kullanıyor olsalar da hala bizzat şubeye gidip şifre öğrenme, değiştirme vb. işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Yanınızda Bankkart combo kartınız ve T.C Kimlik kartınız ile herhangi bir Ziraat şubesine gidip sıra numarası alarak önünüze gelecek olan POS cihazına şifrenizi tuşlayarak oluşturabilirsiniz.

Bankkart Combo Kart Çağrı Merkezi Üzerinden Şifre Oluşturma

Çağrı merkezi, diğer adıyla müşteri hizmetleri aracılığı ile kart şifrenizi öğrenmek istiyorsanız da 0850 220 00 00 numarasını aramalısınız. Ardından T.C kimlik numaranız ve kart numaranızı tuşlayıp şifre işlemleri menüsü için 3’e basın. Ardından bankkart şifresi için 4’e basın. Sizden bazı bilgiler istenecek (kartınızın üzerinde yazan numaralar vb.) bu bilgileri doğruca tuşlayarak kart şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Bankkart Combo Kart ATM ile Şifre Oluşturma

Son olarak ATM’den de bankkart combo kart şifre oluşturma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Tek yapılması gereken giriş tuşuna basıp Şifre menüsü altından istenilen bilgileri girmektir. Bu aşamada TC Kimlik numaranız istenecek ve cep telefonu numaranıza doğrulama kodu gelecektir. Bu bu sebepten telefonunuz mutlaka yanınızda olsun.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...