Bankalar Kredi Vermiyorsa Nasıl Kredi Çekilebilir?


Bankalara kredi başvurusu yapan birçok vatandaş, yaptıkları başvurulardan bazen ret cevabı alabilmektedir. Bankalar kredi vermiyor diyerek suçu bankaya atıyorsanız büyük bir yanlış içerisine girdiğinizi bilmeniz gerekiyor.

bankalar kredi vermiyorsa kredi çekme

bankalar kredi vermiyorsa nasıl kredi çekilir?

Bankalar, kredi başvurusu sırasında aradığı şartları açık açık tüketicilere aktarmaktadırlar. Bu şartlara bakacak olduğumuzda ise karşımıza çıkan tablo basitçe şu şekildedir;

  • Belgelenebilir bir gelire sahip olmak,
  • Bankalar ile daha önce sorun yaşamamış olmak, kara listeye girmiş olmak gibi,
  • Kredi notunun ortalama bir seviyede olması.

Bu şartları yerine getiren kişiler rahatlıkla bankalardan kredi çekebilirken bazı durumlarda olumsuz durumlarla karşılaşılabiliyor.

Bankalar Kredi Vermiyor, Nasıl Kredi Çekebilirim?

Sorusunun cevabını banka prosedürlerine uyarak çözmeniz gerekiyor. Eğer mevcut durumlarda banka size güvenmiyor ise güvenebilecek hareketlerde bulunmalısınız.

Peki ya ne yapabilirim?


İstediğiniz tutarda kredi çekmek için belgelenebilir bir gelire sahip kişi ya da kişileri kendinize kefil gösterebilir, kefil üzerinden kredi çekebilirsiniz. En kolay yol ise taşınamaz mallar üzerinden ipotek göstermektir. Kredi notunuzun düşük olması ya da bir gelire sahip olup olmamanız ipotek göstermeniz ile durumunda pek sorun teşkil etmeyecektir. Çünkü kredi çekeceğiniz banka bilecek ki, olur da borcunuzu ödeyemezseniz tahsilat ipotek ettirilen malınız/mallarınız aracılığıyla yapılabilir olacak.

Bankalardan yana şansınız yaver gitmediyse, banka dışında kredi veren yerlere göz atmak isterseniz buraya tıklayın

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*