Anasayfa » Bankalar » Bankadan Para Çekmek İçin Talimat Örneği (2019)

Bankadan Para Çekmek İçin Talimat Örneği (2019)

Sponsorlu Bağlantılar


Bankadan başkası yerine para çekecekseniz kişi, sizin para çekeceğinizi daha öncesinden bankaya talimat yoluyla bildirmiş olmalıdır.

bankadan para çekmek için talimat örneği

bankadan para çekmek için talimat örneği

Bu durum sadece ilgili bankadan vezne yoluyla para çekecek kişiler için geçerlidir. Genelde kurumsal alanda kişilerin tercih ettiği para çekme yöntemi, zaman zaman bireysel müşterilerin de tercih sebebi olabiliyor.  ATM’den çekecekseniz hiçbir vekalet ve talimat örneğine ihtiyacınız yoktur.

Sponsorlu BağlantılarVezneden para çekerken bankanın adı, şube adı, hesap numaranız, paranızı çekecek kişinin çekeceği tutar(hem rakam hem yazıyla), TC kimlik numaranız, telefon numaranız, adınız soyadınız, kişinin adı soyadı, kişinin tc kimlik numarası, kişinin cep telefon numarası, imzanız ve tarihin bulunması gerekmektedir. Bankalar bu talimatla ilgili herhangi bir şüphe duymaları durumunda doğruluğunu teyit etmek adına sizi, yani hesap sahibini arayabilmektedir. Tutar çok yüksekse de banka tarafından onay için aranabilirsiniz. Bizlerin, sizin için hazırladığı aşağıdaki talimat örneğini ilgili bankanızın şube müdürlüğüne imzalayıp gönderebilirsiniz.


Ziraat Bankası BURSA(MERKEZ) ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Bana  ait ve şubenizde bulunan 1111111  nolu TL hesabımda bulunan meblağdan 5500 TL(BEŞ BİN BEŞ YÜZ TL)’nin  iş ortağım HASAN ÖKSÜZ’e elden ödenmesi hususunda bankanıza gereken izni verdiğimi belirtir, şubenizin gereken işlemleri yapmasını arz ederim. 01.01.2019

 

T.C: 26422167312                                                                        Prof. Dr. Mahmut İNCE

TELEFON:5367431245                                                                                 İMZA – TARİH


 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sponsorlu Bağlantılar


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Odeabank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2019

Sponsorlu Bağlantılar Özel bankalar arasında olmasına karşın milyonlarca kullanıcısı bulunan Odeabank, vadesiz hesaplar üzerinden müşterilerine ...