Bankadan Para Çekmek İçin Talimat Örneği – Tüm Bankalar 2023


Bankadan başkası yerine para çekecekseniz kişi, sizin para çekeceğinizi daha öncesinden bankaya talimat yoluyla bildirmiş olmalıdır. Sizde bankadan para çekmek için talimat örneği hazırlamalı ve bunu parayı çekecek olan kişiye ıslak imzalı şekilde teslim etmelisiniz.

Bankadan talimatla Para Çekme Örnek form

Bankadan talimatla Para Çekme Örnek form

Banka Hesabımdan Talimatla Başkasına Ödeme Yapmak

Bu durum sadece ilgili bankadan vezne yoluyla para çekecek kişiler için geçerlidir. Genelde kurumsal alanda kişilerin tercih ettiği para çekme yöntemi, zaman zaman bireysel müşterilerin de tercih sebebi olabiliyor.  ATM’den çekecekseniz hiçbir vekalet ve talimat örneğine ihtiyacınız yoktur.

Vezneden talimatla para çekmek için bankanın adı, şube adı, hesap numaranız, paranızı çekecek kişinin çekeceği tutar (hem rakam hem yazıyla), TC kimlik numaranız, telefon numaranız, adınız soyadınız, kişinin adı soyadı, kişinin tc kimlik numarası, kişinin cep telefon numarası, imzanız ve tarihin bulunması gerekmektedir. Bankalar bu talimatla ilgili herhangi bir şüphe duymaları durumunda doğruluğunu teyit etmek adına sizi, yani hesap sahibini arayabilmektedir. Tutar çok yüksekse de banka tarafından onay için aranabilirsiniz. Bizlerin, sizin için hazırladığı aşağıdaki talimat örneğini ilgili bankanızın şube müdürlüğüne imzalayıp gönderebilirsiniz.

Not: Dikkat etmeniz gereken önemli detay talimatınızın ıslak imzalı olması ve parayı çekecek olan kişinin bilgilerini eksiksiz giriyor olmanızdır. Bankadan sizi teyit için arayacaklar onay vermeniz halinde ödeme ilgili kişiye yapılacaktır.

Bankadan Para Çekmek İçin Talimat Örneği 2023

Aşağıdaki örnek, bir bankadan para çekmek için verilebilecek talimatı göstermektedir:


Sayın Banka Yetkilisi,

Müşteri numaram [Müşteri Numarası] olan hesabımdan aşağıdaki şekilde para çekmek istiyorum:

Hesap Sahibi Adı: [Hesap Sahibi Adı]

Hesap Numarası: [Hesap Numarası]

Çekilecek Tutar: [Çekilecek Tutar]

Tarih: [Tarih]

Bu işlemi yapmak için gereken tüm işlem ücretleri ve diğer masrafları karşılayacağımı taahhüt ediyorum. Ayrıca, işlem sonrası kalan bakiyenin hesabımda kalmasını talep ediyorum.

Lütfen bu talebimi en kısa sürede yerine getirmenizi rica ediyorum.

Saygılarımla, [Adınız ve İmzanız]

Bankadan Para Çekmek İçin Talimat Örneği


Ziraat Bankası BURSA(MERKEZ) ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE

Bana  ait ve şubenizde bulunan **** – 127***** – 5001 Nolu TL hesabımda bulunan meblağdan 5500 TL(BEŞ BİN BEŞ YÜZ TL)’nin  iş ortağım HASAN ÖKSÜZ’e elden ödenmesi hususunda bankanıza gereken izni verdiğimi belirtir, şubenizin gereken işlemleri yapmasını arz ederim.

01.01.2019

T.C: 26422167312                                                                        Prof. Dr. Mahmut İNCE

TELEFON:05313334343                                                                      İMZA – TARİH


4.9/5 - (23 Oy)

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

2 yorum

  1. merhabalar alper bey, ben dedemin hesabından para çekmek istiyorum torunuyum kendisi biraz cimri ve huysuz borç istiyorum onuda vermiyor onun hesabından bi miktar çekmek istiyorum ama elimde ne kartı ne kimliğ mevcut sadace tcsini ve telefonu ben de bi şekilde banka bilgilerine ulaşmam gerek alternatif ne kadar yol varsa söyler misiniz

    • Merhaba Semih Bey,

      dedenizin hesabından bilgisi dışında para çekim işlemi yapamazsınız. Bankalar bu konuda çok hassas ciddi yaptırımları olduğundan dedenizden tatlı dille almanın yollarını bulmalısınız 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

sicil affına uyan bankalar hangileri

Sicil Affına Uyan Bankalar – Sicil Affı Geldi Mi 2023

Sicil affı 2015 yılından beri konuşulan bir konuydu ve an itibariyle birçok kişinin beklediği sicil affı ...