Bankadan Para Çekmek İçin Talimat Örneği (2020)


Bankadan başkası yerine para çekecekseniz kişi, sizin para çekeceğinizi daha öncesinden bankaya talimat yoluyla bildirmiş olmalıdır. Sizde bankadan para çekmek için talimat örneği hazırlamalı ve bunu parayı çekecek olan kişiye ıslak imzalı şekilde teslim etmelisiniz.

(Bu yazı 06.06.2020 tarihinde güncellenmiştir)

bankadan para çekmek için talimat örneği

bankadan para çekmek için talimat örneği

Banka Hesabımdan Talimatla Başkasına Ödeme Yapmak

Bu durum sadece ilgili bankadan vezne yoluyla para çekecek kişiler için geçerlidir. Genelde kurumsal alanda kişilerin tercih ettiği para çekme yöntemi, zaman zaman bireysel müşterilerin de tercih sebebi olabiliyor.  ATM’den çekecekseniz hiçbir vekalet ve talimat örneğine ihtiyacınız yoktur.

Vezneden talimatla para çekmek için bankanın adı, şube adı, hesap numaranız, paranızı çekecek kişinin çekeceği tutar (hem rakam hem yazıyla), TC kimlik numaranız, telefon numaranız, adınız soyadınız, kişinin adı soyadı, kişinin tc kimlik numarası, kişinin cep telefon numarası, imzanız ve tarihin bulunması gerekmektedir. Bankalar bu talimatla ilgili herhangi bir şüphe duymaları durumunda doğruluğunu teyit etmek adına sizi, yani hesap sahibini arayabilmektedir. Tutar çok yüksekse de banka tarafından onay için aranabilirsiniz. Bizlerin, sizin için hazırladığı aşağıdaki talimat örneğini ilgili bankanızın şube müdürlüğüne imzalayıp gönderebilirsiniz.

Not: Dikkat etmeniz gereken önemli detay talimatınızın ıslak imzalı olması ve parayı çekecek olan kişinin bilgilerini eksiksiz giriyor olmanızdır. Bankadan sizi teyit için arayacaklar onay vermeniz halinde ödeme ilgili kişiye yapılacaktır.


Bankadan Para Çekmek İçin Talimat Örneği (2020)


Ziraat Bankası BURSA(MERKEZ) ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE

Bana  ait ve şubenizde bulunan **** – 127***** – 5001 Nolu TL hesabımda bulunan meblağdan 5500 TL(BEŞ BİN BEŞ YÜZ TL)’nin  iş ortağım HASAN ÖKSÜZ’e elden ödenmesi hususunda bankanıza gereken izni verdiğimi belirtir, şubenizin gereken işlemleri yapmasını arz ederim.

01.01.2019

T.C: 26422167312                                                                        Prof. Dr. Mahmut İNCE

TELEFON:05313334343                                                                      İMZA – TARİH


Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Odeabank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Özel bankalar arasında olmasına karşın milyonlarca kullanıcısı bulunan Odeabank, vadesiz hesaplar üzerinden müşterilerine para transferleri ...