AnadoluBank Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları 2022


1961 yılında 2 farklı bankanın birleşmesi ile kurulan Anadolu Bank, günümüzde hemen hemen tüm şehirlerde bulunan şubeleri ile hizmet verdiğini görebiliriz.

anadolu bank vadeli mevduat hesabı faiz oranları 2019

anadolu bank vadeli mevduat hesabı faiz oranları 2019

Bireysel ve kurumsal hizmetleri ile beraber mevduat hesap işlemlerine de ağırlık veren banka, müşterilerinin hesaplarında bulunan paralar üzerinden gelirler elde etmelerine olanak sağlıyor. Anadolu Bank tarafından sunulan ve 2019 yılı boyunca geçerli olacak olan mevduat faiz oranlarına değinecek olursak;

 

  • Anadolu Bank, 2019 yılı itibari ile 0-3 gün için açılan mevduat hesaplarına %6,50 oranında bir faiz geliri sunmaktadır.
  • Bununla birlikte 4-6 gün için %7,
  • 7-14 gün için %7,
  • 15-21 günlük hesaplar için de yine aynı şekilde %7 oranında bir faiz tanımlamaktadır.
  • 22-31, 32-91, 92-180, 181-364 gün aralıkları için standart olarak %7,50 oranında bir faiz geliri sunmaktadır.

Yukarıda yer alan faiz oranları bizzat Anadolu Bank websitesinden ulaştığım sonuçlardır.

Bu oranların artabilmesi için müşteri adaylarının yüksek tutarlara sahip mevduat hesabı açmaları gerekmektedir. Şöyle ki piyasa araştırması yaptığımda ulaştığım sonuçlar şu şekildedir;


  • Anadolu Bank şubeleri üzerinden yapılacak olan başvurularda herhangi bir pasif bakiye zorunluluğu olmadan günlük faiz oranı %21,50 olarak belirlenmiştir. EFT işlemi de banka müdürü ya da yetkilisinin izni ile ücretsiz sağlanabilmektedir.
  • Bunun yanında 100 bin TL ve üzeri 32 günlük vadeli mevduat faiz oranı ise %26,50 olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine pasif bakiye zorunluluğu yok, EFT işlemi izinle ücretsiz sağlanabiliyor.

 

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...