Almanya’da Kredi Veren Bankalar


Almanya’da yaşayan Türkler ve Alman vatandaşları için sunulan kredi paketlerine baktığımız zaman, neredeyse tüm kredili ürünlerin bireysel kredi adı altında verildiğini görebiliriz. Ülkemize göre daha uygun kredi koşullarının bulunduğu Almanya’da, başvurulacak olan bireysel tüketici kredisi ile elektronik cihaz, tatil, sağlık, eğitim, araç ya da bunun gibi ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz.

almanyada kredi veren bankalar

almanyada kredi veren bankalar

Almanya’da yaşayanların kredi başvurusu yaparken en çok tercih ettikleri banka ve aracı kurumlar ise şu şekildedir;

 

 

  • Credit Plus Bank
  • Targo Bank
  • SEB
  • Net Bank
  • Easy Credit

Burada bahsettiğimiz banka ve aracı kurumlara başvuru yapılması durumunda, yıllık faiz oranları üzerinden kredi hesaplanacak ve kişilere 24 saat içinde onaylanan kredileri teslim edilecektir. Fakat Almanya’da kredi alacak olan kişilerin dikkat etmesi ya da bilmesi gereken bazı durumlar vardır. Alman bankaları, İsviçre Bankaları ile işbirliği içerisinde olduğundan dolayı, alınan kararlar neticesinde araç satın almak için yapılan kredi başvurularında biraz titiz davranmaktadırlar. Eğer daha önce yaptığınız bir araç kredisi başvurusu bulunuyor ve borcunuzu da hala ödüyorsanız, bu durumda kredi başvurunuzun onaylanmama ihtimali bulunmaktadır.


 

Almanya’da kredi veren bankaların arasında en uygun koşullar şuan için Credit Plus Bank’ta bulunmaktadır. Bankanın sunduğu pakette, 500 Euro ile 50.000 Euro arası başvurular yapılırken %3,59 faiz oranı ve 12 – 84 ay arası kredi vadesi seçenekleri bulunmaktadır.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ziraat Bankası 12 Ay Ödemesiz Avantajlı Konut Kredisi

Ziraat Bankası 12 Ay Ödemesiz Avantajlı Konut Kredisi

Güzel ve sıcacık bir eve sahip olmak hemen hemen herkesin hayallerini süslemektedir. Elbette bu hayaller ...