Akbank Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları 2022


Daha yeni 70. yılını kutlayan Akbank, milyonlarca kişinin bankacılık işlemlerinde tercih ettiği en önde gelen bankalardan biri olarak gösteriliyor.

akbank vadeli mevduat hesabı faiz oranları 2019

akbank vadeli mevduat hesabı faiz oranları 2019

Yurtiçi ve yurtdışı şubeleri üzerinden müşterilerine hizmet vermeye çalışan banka,  birikimlerini değerlendirmek isteyen birçok kişiye vadeli mevduat hesap açma imkanı veriyor. Bu yazımız içerisinde Akbank tarafından mevduat hesapları için tanımlanan faiz oranlarına değinmeye çalışacağız.

 

Akbank mobil uygulama ve internet bankacılığından 100,000 TL’ye kadar oluşturulan mevduat hesapları için şu faiz oranlarını tanımlamaktadır;

  • 7-27 günlük vade seçeneği üzerinden açılan mevduat hesapları için %2 oranında bir faiz ödemesi yapılabiliyor
  • 28-31 günlük vade üzerinden açılan mevduat hesapları için tanımlanan faiz oranı %17 olduğu görülüyor.
  • 32-45 gün, 46-91 gün, 92-180 gün, 181-365 gün üzerinden açılan vadeli hesaplara ile standart olarak %18 oranında bir faiz geliri yansıyor.

Faiz oranları yukarıda da belirttiğimiz üzere 100,000 TL’ye göre verilmiştir. 100,000 TL üzerindeki mevduat hesapları için faiz oranları daha farklı olacaktır.


Akbank Serbest Hesap Faiz Oranları

Akbank’ın Serbest Hesap adını verdiği 3 ay hoşgeldin faizi alabildiğiniz mevduat ürününde günlük hesabınız için %23 faiz oranından yararlanabiliyorsunuz. EFT için ise BKM’yi kullanarak ücretsiz gerçekleştirebiliyorsunuz, herhangi bir pasif bakiye şartı da aranmıyor.

Son olarak eğer 100 bin TL ve üzerinde bir birikime sahipseniz Akbank şubelerinden bizzat başvuru yaparak 2019 yılı güncel ve size özel faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...