Akbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022


Ülkemizdeki en büyük bankacılık girişimlerinden birisi olan Akbank, her yıl binler yeni müşteri kazanmaya devam ediyor.

akbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

akbank havale – eft – hesap işletim ücreti 2020

(Bu yazı 05.07.2019 tarihinde güncellenmiştir. ) Sağlamış olduğu olanaklar ve masrafsız bankacılık ilkesi bankanın kısa sürede büyük yükselişler kazanmasını sağlamıştır. Bu yazımız içerisinde Akbank tarafından alınacak 2020 yılı masrafları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

 

Akbank Havale Ücreti 2020

Akbank müşterileri, 2020 yılı itibariyle havale yapmak istemeleri durumunda belirtilen ücretleri ödemek durumundadırlar. Şubeleri üzerinden havale işlem yapılmak istenmesi durumunda 44 TL, Akbank Direkt üzerinden (mobil, internet bankacılığı) yapılan işlemlerden 3 TL, ATM üzerinden yapılan havale işlemlerinde ise 12 TL ücret ödenmek durumundadır.

Akbank EFT Ücreti 2020

Başka bankalar ile ilgili yapılacak işlemlerde ise EFT ücret uygulaması da yapılmaktadır. Şubeler üzerinden EFT talimatı veren kişiler 75 TL ile 750 TL arasında, Akbank Direkt (mobil ve internet bankacılığı) üzerinden yapılan işlemlerden 6,75 TL, ATM’ler üzerinden verilen EFT talimatlarında ise 18 TL ücret alınmaktadır.


Akbank Hesap İşletim Ücreti 2020

Akbank, T.C Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından verilen karara uyarak müşterilerinden herhangi bir şekilde hesap işletim ücreti almayacağını ifade etmiştir.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...