Akbank ATM’den Günlük Para Çekme Limiti 2022


Her banka, müşterilerinin günlük ATM üzerinden çekebileceği para miktarına belirli oranda sınırlandırma getirmektedir.

akbank atm günlük para çekme limiti 2019

akbank atm günlük para çekme limiti 2020

Bu yazı 29.06.2019 tarihinde güncellenmiştir.

Bu sınırlandırmanın güvenlik nedeni ile getirildiği ifade edilmekte. Akbank müşterileri, sahip olduğu bankamatik kartları üzerinden günlük ne kadar para çekebileceklerini merak etmektedirler;

  • Akbank Neomeo kartına sahip kişiler, gün içerisinde ATM’ler üzerinden en fazla 250 TL para çekebilmektedirler.
  • Akbank NEO kartına sahip kişilerin bir gün içerisinde ATM’den en fazla 1,500 TL nakit para çekebilme hakkı bulunmaktadır.
  • Akbank NEO Private kartına sahip kişilerin günlük para çekme limitleri 2,000 TL’dir.
  • Akbank NEO Business ise ticari kart sınıfında olmasından dolayı gün içerisinde ATM’lerden en fazla 4,000 TL para çekme hakkı bulunmaktadır.

Akbank Para Çekme Limitini Arttırma 2020

Sahip olduğunuz kart tipine göre günlük ne kadar para çekebileceğinizi yukarıdan öğrendiniz. Acil bir durumda belirtilen limitin üzerinde bir para çekmek durumunda kalırsanız bunun için limit arttırmaya ihtiyacınız olacaktır. 444 25 25 telefon numarası üzerinden Akbank müşteri hizmetlerine bağlanarak tek seferlik bir limit artırma işlemi yapabilirsiniz.

 


Telefon ile limit artırmaya müsait değilseniz ATM’ye ek ücret ödeyerek de istediğiniz tutarda para çekiminde bulunabilirsiniz. 1,000 TL günlük para çekim hakkı bulunan bir kartınızdan 1,500 TL çekmek istemeniz durumunda ATM sizden 10 TL gibi bir ekstra ücret ödeyerek istediğiniz tutarın çekimini yapabilirsiniz.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...