70 Yaş Üstüne Kredi Veren Bankalar


Bankalarda yapılan işlemlere baktığımız zaman, kredilerin belirli şartlarda verildiğini ve özellikle de ileri yaş grubunda yer alan kişilerin bu imkanlardan biraz daha kısıtlı bir şekilde faydalandıklarını görmekteyiz.

70 yaş üstüne kredi veren bankalar

70 yaş üstüne kredi veren bankalar

Bunun nedeni, ilerleyen yaşlar ile birlikte, ödeme zorluklarının ortaya çıkabileceği endişesinin olmasıdır. 70 ve üzerindeki yaş grubunda bulunan kişilerin karşılaşmış oldukları bu durumlara karşı, onların da finansal ihtiyaçlarının karşılanması adına çalışmalarda bulunan bankalar yok değildir. 70 yaş üzerine kredi veren ve hiçbir dezavantaj ile sunulmayan kredi paketlerine bakıldığı zaman, şu listeyi sunabiliriz.

  • Aktifbank
  • Denizbank
  • Vakıfbank
  • ING Bank
  • Şeker Bank
  • TEB
  • Ziraat Bankası
  • PTT

Burada ismi bulunan bankaların ileri yaş grubundaki kişilere kredi vermesi için ise, maaşlarını bu bankalar vasıtası ile alması gerekmektedir. Eğer bu bankalardan birisinden maaşınızı almıyorsanız, bankada doldurulacak olan dilekçe ile maaşınızı o bankaya taşıyabilir, ardından da çekmiş olduğunuz kredinizin taksitleri her ay emekli maaşınızdan kesilecektir.

Buradan da anlaşılacağı üzere, 70 yaş üzerindeki kişilerin bankalardan kredi çekebilmeleri için, herhangi bir emekli maaşları ya da yaşlılık maaşları olması gerekmektedir. Bunun dışında bankaya teminat gösterilmesi ya da alınacak olan kredi için, kredi notu yüksek ve banka sicili de çok temiz bir kişinin sizlere kefil olması gerekmektedir. Bu şartlar tamamlandığı sürece, yukarıda adı geçen bankalara gidilerek, kredi başvuru formu doldurulup, başvuruda bulunulabilir.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ziraat Bankası Tatil Destek Kredi Paketi Başvurusu

Ziraat Bankası Tatil Destek Kredi Paketi Başvurusu

COVID-19 salgını sebebiyle ekonomik alanda düzenlemeler yapılmakta olup bunun en önemli etkilerinden biri bankacılık sektöründe ...