5 Soruda CEPTETEB Nedir?


Birikimlerini bankada değerlendirmek isteyen ama açtırmış olduğu vadesiz mevduat hesabından herhangi bir kesinti olmasını istemeyen kişiler, artık şubesiz bankacılık anlayışına göre banka seçmektedirler.

5 soruda cepteteb nedir

5 soruda cepteteb nedir

Şubesiz bankacılık hizmetlerinden birisi olan CepteTEB, herhangi bir kesinti ya da masraf talep etmeyen bir hizmettir. Bu hizmeti en çok merak edilen beş soru ile cevaplayacak olursak, şu sıralamayı yapabiliriz.

1- CepteTEB Nedir?
CepteTEB, Türkiye Ekonomi Bankası tarafından sunulan şubesiz bankacılık hizmetidir. Bu hizmete göre, bankacılık sektöründe yapılabilecek tüm işlemlerin, yalnızca internet ortamında yapılması sağlanmaktadır. Dijital bir platformda gerçekleştirilen işlemler için, dilerseniz mobil cihazlara CepteTEB uygulamasını indirebilir, dilerseniz de CepteTEB’in internet adresine giriş yapabilirsiniz.

2- CepteTEB Kredi Kartı Hizmeti Var Mı?
CepteTEB kullanıcıları, mobil uygulama ya da internet bankacılığı üzerinden kredi kartı başvurusu yapabilirler. Bu kredi kartları, Türkiye Ekonomi Bankası tarafından hazırlananlar arasından seçilecektir.
3- CepteTEB’i Kimler Kullanabilecek?
Bankacılık faaliyetlerinde tamamında geçerli olan on sekiz yaş sınırı, burada da geçerlidir. Eğer, 18 yaşını tamamlıyorsanız, doğrudan başvuru yaparak CepteTEB kullanmaya başlayabilirsiniz. Başvurular için banka şubesine gidebilir ya da CepteTEB internet adresine giriş yaparak, burada bulunan başvuru formunu doldurabilirsiniz. Birkaç dakika içerisinde dolduracağınız bu formu onaylamanızla birlikte kaydınız alınacaktır. Mesai saatleri içerisinde, bu başvurunuz hakkında bilgi vermek ve ayrıcalıklardan daha fazla bilgi sahibi olmanız için, Türkiye Ekonomi Bankası, sistemde yazan cep telefonu numaranız üzerinden sizlere ulaşacaktır.

4- CepteTEB’in Avantajları Nelerdir?
Vadesiz hesap kullanmaya başlayan CepteTEB kullanıcıları, hiçbir şekilde dosya masrafı ödemez ve hesaplarında bulunan paralardan kesinti olmadan farklı hesaplara havale ya da EFT yapabilirler. Kredi kartı kullanıcıları ise, hem alışverişleri için yüksek taksitlerden faydalanabilecek hem de nakit ihtiyaçları sırasında, ATM noktalarına giderek nakit çekim gerçekleştirebilecekler.
5- CepteTEB Nasıl İndirilir?
Mobil bankacılık uygulamasını indirmek için, cep telefonlarınızdan Türkiye Ekonomi Bankası’nın resmi web sitesine girmeniz yeterlidir. Üst kısımda bulunan CepteTEB butonuna tıklayın. Ardından, cep telefonu modeliniz ve güvenlik kodunu girmeniz yeterli olacaktır. Bunun ardından kısa bir süre içerisinde uygulama cep telefonunuza ya da tabletinize indirilmiş olacaktır.


Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...