3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2023


Bankalar, zaman zaman yaptıkları kampanyalar ile kişilerin nakit ihtiyaçlarını ortadan kaldırırken, bununla birlikte onlara derin bir nefes alabilmeleri için de belirli ay sınırı ile erteleme şansı vermektedir. Genellikle yeni yıl kredilerinde karşımıza çıkan bu durumlar, şuan Şekerbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından hala devam ettirilmektedir.

3 Ay Ertelemeli Kredi Nedir?

3 ay erteleme, kredi geri ödemesinin başlangıcının kredi kullanım tarihinden 3 ay sonra başlamasını sağlayan bir seçenektir. Bu seçenek, kişilerin belirli bir süre için maddi sıkıntı çektiği durumlarda faydalı olabilir.

Kredi erteleme seçeneği, kredi kullanım tarihindeki faiz oranları ve ödeme koşulları gibi kredi şartlarını değiştirmez. Ancak, kredi geri ödeme tarihlerinin 3 ay boyunca ertelenmesine izin verir.

Bu erteleme seçeneği, özellikle acil bir durumda para ihtiyacı olan ancak gelirlerinde bir belirsizlik yaşayan kişiler için faydalı olabilir. Örneğin, bir işletme sahibi, işlerinin yavaşladığı bir dönemde kısa süreli bir krediye ihtiyaç duyabilir ve bu erteleme seçeneği sayesinde geri ödemelerini daha sonra başlatabilir.

Ancak, kredi erteleme seçeneği, kredi geri ödeme süresini uzatır ve bu da daha fazla faiz ödenmesine neden olabilir. Bu nedenle, kredi erteleme seçeneğinin avantaj ve dezavantajlarını dikkate alarak karar vermek önemlidir.

3 ay ertelemeli kredi veren bankalar hangileri

3 ay ertelemeli kredi veren bankalar 2018


3 Ay Ertelemeli Kredi Ziraat Bankası

Bunun dışındaki bankalara baktığımızda yine üç aya kadar ertelemeli kredi verdiklerini ama bu kredileri verirken ciddi bir kısıtlamaya gittiklerini söyleyebiliriz. Bu kısıtlama ise, kişilerin mesleklerine göre olmaktadır.

Mesleklere göre üç ay ertelemeli kredi, genellikle çiftçilere sunulmaktadır. Hasat zamanı ya da belirtilen şekilde üç ay sonra ödemeye başlanacak bu kredilerde, ek masraf da alınmamaktadır. Çünkü bu kredi paketi, bankanın geliştirmiş olduğu ayrıcalıklı bir hizmettir. Çiftçi olanların dışındaki bireylerin de faydalanacağı bu hizmette, faiz oranları da oldukça makuldür. İhtiyaç kredisi için yapılacak başvurularda Vakıfbank ve Ziraat Bankası %1,94, Şekerbank ise %2.10 faiz oranı sunmaktadır.

48 aya kadar da vadelendirebileceğiniz bu kredi paketlerinde, kredinizi teslim aldığınız günden itibaren geçerli olacak şekilde, üç ay sonrasına ödeme günü geçilecektir.
Sözü geçen bankalardan bu hizmetin alınabilmesi için, kredi paketlerinin geçerli olduğu süre içerisinde başvuru yapmak gerekecektir. Aksi takdirde, bankaya ertelemeli kredi talebinde bulunduğunuzda, geçerli bir kredi paketi bulunmuyorsa, sıradan kredi paketlerinden faydalanmak durumunda kalabilirsiniz. Eğer bu tarz bir kredi paketi bekliyorsanız, yukarıda bahsettiğimiz 3 ay ertelemeli olarak kredi veren bankaların internet sayfalarına düzenli olarak giriş yaparak takip edebilirsiniz.

Eğer sıfır faizli kredi arıyorsanız 1 hafta önce kaleme aldığımız yazımızı okuyabilir ve eğer gereken şartları sağlıyorsanız sıfır faizli kredi alabilirsiniz. Yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

4/5 - (1 Oy)

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

hangi bankalar sıfır faizli kredi veriyor

Sıfır Faizli Kredi Veren Bankalar 2023

Sizlerde bu konumuzda Sıfır Faizli Kredi Veren Bankalar hakkında detaylı bir araştırma yaparak bilgiler paylaşacağız. ...