3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar (2018)


Bankalar, zaman zaman yaptıkları kampanyalar ile kişilerin nakit ihtiyaçlarını ortadan kaldırırken, bununla birlikte onlara derin bir nefes alabilmeleri için de belirli ay sınırı ile erteleme şansı vermektedir. Genellikle yeni yıl kredilerinde karşımıza çıkan bu durumlar, şuan Şekerbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından hala devam ettirilmektedir.

3 ay ertelemeli kredi veren bankalar hangileri

3 ay ertelemeli kredi veren bankalar 2018

Bunun dışındaki bankalara baktığımızda yine üç aya kadar ertelemeli kredi verdiklerini ama bu kredileri verirken ciddi bir kısıtlamaya gittiklerini söyleyebiliriz. Bu kısıtlama ise, kişilerin mesleklerine göre olmaktadır.
Mesleklere göre üç ay ertelemeli kredi, genellikle çiftçilere sunulmaktadır. Hasat zamanı ya da belirtilen şekilde üç ay sonra ödemeye başlanacak bu kredilerde, ek masraf da alınmamaktadır. Çünkü bu kredi paketi, bankanın geliştirmiş olduğu ayrıcalıklı bir hizmettir. Çiftçi olanların dışındaki bireylerin de faydalanacağı bu hizmette, faiz oranları da oldukça makuldür. İhtiyaç kredisi için yapılacak başvurularda Vakıfbank ve Ziraat Bankası %1,14, Şekerbank ise %1,17 faiz oranı sunmaktadır.

 

48 aya kadar da vadelendirebileceğiniz bu kredi paketlerinde, kredinizi teslim aldığınız günden itibaren geçerli olacak şekilde, üç ay sonrasına ödeme günü geçilecektir.
Sözü geçen bankalardan bu hizmetin alınabilmesi için, kredi paketlerinin geçerli olduğu süre içerisinde başvuru yapmak gerekecektir. Aksi takdirde, bankaya ertelemeli kredi talebinde bulunduğunuzda, geçerli bir kredi paketi bulunmuyorsa, sıradan kredi paketlerinden faydalanmak durumunda kalabilirsiniz. Eğer bu tarz bir kredi paketi bekliyorsanız, yukarıda bahsettiğimiz 3 ay ertelemeli olarak kredi veren bankaların internet sayfalarına düzenli olarak giriş yaparak takip edebilirsiniz.

Eğer sıfır faizli kredi arıyorsanız 1 hafta önce kaleme aldığımız yazımızı okuyabilir ve eğer gereken şartları sağlıyorsanız sıfır faizli kredi alabilirsiniz. Yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ziraat Bankası Hızlı Dijital Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Hızlı Dijital Kredi Başvurusu

Dijitalleşen dünyamızda bir tık ile her bilgiye anında ulaşırken bankacılık sektörü de uzun yıllardır dijital ...