Anasayfa » Bankalar » 2018 Konut Kredisi Faiz Oranları Düşecek Mi? (Güncel)

2018 Konut Kredisi Faiz Oranları Düşecek Mi? (Güncel)

Sponsorlu Bağlantılar


Konut kredisi, ev almak isteyip de nakit sıkıntısı yaşayanların sıkça tercih ettiği çözümlerden biridir. 2017 yılı boyunca konut kredisi faizlerinin düşeceğini beklerken an itibariyle 2018 yılına girmiş bulunuyoruz.

2018 konut kredisi faiz oranları düşecek mi

2018 konut kredisi faiz oranları düşecek mi? (güncel)

2016 yılından 2017 yılına kadar 1,15 ila 1,25 konut kredisi faiz oranları yapılan müdahale sonucu 0,80 seviyelerine kadar düşürüldü. Ancak hala yüksek kabul edebileceğimiz oranlarda olan faizler 2018 yılında ne olacak?

Sponsorlu Bağlantılar2018 yılında konut kredisi faiz oranları ne olacak? Düşer mi?

Bazı ekonomistlere göre konut kredisi faizlerinin düşmeme nedeni OHAL durumunda olmamıza bağlanıyor. Son zamanlarda hükümetimizin de komşularıyla (AB ülkeleri vb.) sakin iletişimi dolayısıyla 2018 yılında konut kredisi faizlerinin daha da düşebileceğini tahmin ediyoruz.

OHAL konusuna değinmişken, bazı ekonomistler OHAL kalkması halinde faizlerin 0,60 hatta 0,50 seviyelerine gerileyebileceğinden söz ediyor. Ancak karşıt görüşte olanlar da mevcut. Ayrıca herkesin bildiği gibi Suriyeli sorunu, terör de faizin önünde bir engeldir. Faizleri doğrudan etkileyen bu durumlar çözüldüğünde faiz oranlarının düşmemesi için hiçbir neden kalmamaktadır.

Sonunda, konut kredisi faiz oranlarının –sorunların çözülmesi halinde- 2018 yılının 3.çeyreğine kadar 0,60 bandına düşürüleceğini tahmin ediyoruz. Bizim söyleyeceklerimiz bu kadar, konut kredisi ile alakalı sorularınızı bize yorum olarak sorabilirsiniz.

 

2018 Konut Kredisi Faiz Oranları Düşecek Mi? (Güncel)
Oylayın

Sponsorlu Bağlantılar


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank müşteri hizmetleri direk bağlanma 2019

QNB Finansbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma (2019)

Sponsorlu Bağlantılar 2019 yılı ile birlikte çalışmalarına tam gaz devam eden QNB Finansbank telefon üzerinden ...