Anasayfa » Bankalar » 2019 Konut Kredisi Faiz Oranları Düşecek Mi? (Güncel)

2019 Konut Kredisi Faiz Oranları Düşecek Mi? (Güncel)


Konut kredisi, ev almak isteyip de nakit sıkıntısı yaşayanların sıkça tercih ettiği çözümlerden biridir. 2018 yılı boyunca konut kredisi faizlerinin düşeceğini beklerken çeşitli tartışmalar dönmeye başladı.

konut kredisi faiz oranları düşecek mi 2019

konut kredisi faiz oranları düşecek mi 2019

2016 yılından 2017 yılına kadar 1,15 ila 1,25 konut kredisi faiz oranları yapılan müdahale sonucu 0,80 seviyelerine kadar düşürüldü. 2018 yılında ise faizlerin artması dolayısıyla konut kredisi faiz oranları neredeyse 3’lere kadar ulaştı. Peki ya bu faizler 2019 yılında ne olacak?

2019 yılında konut kredisi faiz oranları ne olacak? Düşer mi?

Son zamanlarda hükümetimizin de komşularıyla (AB ülkeleri vb.) sakin iletişimi dolayısıyla 2019 yılında konut kredisi faizlerinin daha da düşebileceğini tahmin ediyoruz.


Konut kredisi faiz oranlarının 2019 yılının 3.çeyreğine kadar 1,5 – 2 bandına düşürüleceğini tahmin ediyoruz. Bizim söyleyeceklerimiz bu kadar, konut kredisi ile alakalı sorularınızı bize yorum olarak sorabilirsiniz.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...