18 Yaş Altına Kredi Kartı Veren Bankalar (Kesin Sonuç)


18 yaşın altında olan kişilere de kredi kartı veren bankalar vardır. Birçok kişi ebeveyn kontrolü ile bu imkandan yararlanabilmektedir. Bankalar, halihazırda 18 yaşını dolduran herkese kolaylıkla, çeşitli kredi kartları veriyorlar. Özellikle öğrencilere. 18 yaşından küçük olan kişiler için ise bu işlem sınırlı bir şekilde oluyor. 18 yaş altına kredi kartı veren bankaları hep birlikte inceleyelim.
Son Güncelleme: 3 Haziran 2020

18 yaş altına kredi kartı veren bankalar

18 yaş altına kredi kartı veren bankalar

18 Yaş Altı Nasıl Kart Alabilir?

Bir bankadan hesap açmanız için 18 yaşını doldurmanız gerekmektedir. Bu şekilde de birçok banka yaşını doldurmayan kişiler için hesap açmıyor iken kredi kartı kullanımına da izin vermiyorlar. 18 yaşını doldurmamış olan kişilere kredi kartı veren bankalar ise;

  • Ziraat Bankası
  • Akbank
  • Halk Bank
  • Odeabank
  • Finansbank
  • Garanti Bankası
  • Yapı Kredi

18 Yaş Altı Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

18 yaşının altında olan kişiler kredi kartı başvurusunu yapmaları için 1987 senesinde bu uygulama başlamıştır. Bu uygulama ilk kez İş bankası tarafından uygulanmaya başlandı. 18 yaşını dolduran kişiler için bankalarda belli başlı kurallar dahilinde hesap açıp, kredi kartı kullanımı verilmektedir.

Bunun için 18 yaşın altında olan çocukların veliler ile beraber bankaya giderek hesap açtırmaları gerekmektedir. Hesap açılımından sonra velinin izniyle beraber gerekli olan tüm işlemleri çocuklar kendi başlarına yapabilmektedir. Veli, kuralları bankaya ileterek gerekli olan izinleri verir ve bu sayede 18 yaşından küçük çocuk işlemlerini ATM üzerinden dahi gerçekleştirebilir hale gelir. Ek olarak, başvuru için herhangi bir internet bağlantısı mevcut değil, çünkü böyle bir işlem ancak fiziksel şubeler aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz bankalara yanınızda çocuğunuzun ve kendi nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

18 Yaş Altı Hesap Nasıl Açılır?

Öncelikle bankaya giderken yanınızda velinizin de olması gerekmektedir. Veli veya vasinizle birlikte gidip hesabınızı açıp 18 yaşına dolana kadar veliniz banka içinden işlem yapma yetkisine sahip olmaktadır. Siz internet bankacılığı ve banka kartı alarak yaşınızı doldurana kadar şube dışı kanalllardan işlemlerinizi yapabilirsiniz.


18 Yaş Altı Kredi Kartı Alma Kesin Yöntem

Maaşlı bir çalışansanız maaş aldığınız banka size kolaylıkla kart vermektedir. Velinizin imzasıyla kart başvurunuzu yapabilirsiniz. Maaşınız yoksa öğrenciyseniz veya ev hanımı kart almak için öncelikle bankaya bir miktar para yatırın ve kart limiti kadar bloke konulması karşılığında kartınızı teslim alın.
Bir bankadan kart aldıktan sonra düzenli kullanın ve farklı bankaya internet üzerinden kart başvurusu yapın. Diğer bankadan kart başvurunuz onaylanınca teminat karşı olan kartınızı iptal edip bloke paranızı geri alabilirsiniz.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...