Anasayfa » Bankalar » 18 Yaş Altına Kredi Kartı Veren Bankalar

18 Yaş Altına Kredi Kartı Veren Bankalar

Sponsorlu Bağlantılar


18 yaşın altında olan kişilere de kredi kartı veren bankalar vardır. Birçok kişi ebeveyn kontrolü ile bu imkandan yararlanabilmektedir. Bankalar, halihazırda 18 yaşını dolduran herkese kolaylıkla, çeşitli kredi kartları veriyorlar. Özellikle öğrencilere. 18 yaşından küçük olan kişiler için ise bu işlem sınırlı bir şekilde oluyor.

18 yaş altına kredi kartı veren bankalar

18 yaş altına kredi kartı veren bankalar

Bir bankadan hesap açmanız için 18 yaşını doldurmanız gerekmektedir. Bu şekilde de birçok banka yaşını doldurmayan kişiler için hesap açmıyor iken kredi kartı kullanımına da izin vermiyorlar. 18 yaşını doldurmamış olan kişilere kredi kartı veren bankalar ise;

Sponsorlu Bağlantılar  • Ziraat Bankası
  • Akbank
  • Halk Bank
  • Odeabank
  • Finansbank
  • Garanti Bankası
  • Yapı Kredi

18 Yaş Altı Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

18 yaşının altında olan kişiler kredi kartı başvurusunu yapmaları için 1987 senesinde bu uygulama başlamıştır. Bu uygulama ilk kez İş bankası tarafından uygulanmaya başlandı. 12 yaşını dolduran kişiler için bankalarda belli başlı kurallar dahilinde hesap açıp, kredi kartı kullanımı verilmektedir.

Bunun için 18 yaşın altında olan çocukların veliler ile beraber bankaya giderek hesap açtırmaları gerekmektedir. Hesap açılımından sonra velinin izniyle beraber gerekli olan tüm işlemleri çocuklar kendi başlarına yapabilmektedir. Veli, kuralları bankaya ileterek gerekli olan izinleri verir ve bu sayede 18 yaşından küçük çocuk işlemlerini ATM üzerinden dahi gerçekleştirebilir hale gelir. Ek olarak, başvuru için herhangi bir internet bağlantısı mevcut değil, çünkü böyle bir işlem ancak fiziksel şubeler aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz bankalara yanınızda çocuğunuzun ve kendi nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sponsorlu Bağlantılar


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Odeabank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2019

Sponsorlu Bağlantılar Özel bankalar arasında olmasına karşın milyonlarca kullanıcısı bulunan Odeabank, vadesiz hesaplar üzerinden müşterilerine ...